EN|RU|UK
Блоги Александра Саенко
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  555  0

"БУДЬ ПОТУЖНОЮ на 300 W(omen)"

Українські лікарі і благодійники піднімають на ноги "безнадійних" ветеранів АТО

Благодійність і волонтерство - ознаки зрілого суспільства.

Україна надбала цю зрілість не еволюційним шляхом, а одразу, шокована драматичним поворотом у нашій новітній історії, який розпочався з Революції гідності.

Те, що відбувається з нами зараз, без перебільшення можна назвати духовним відродженням нації. Багато хто каже про втому і розчарування, але залишаються люди - справжня еліта, моральні лідери, які попри складнощі і втому не опускають руки, продовжують і навіть удосконалюють свою благодійну роботу.

Війна України за незалежність триває і продовжує збирати криваві врожаї. Починаючи з 2014 року майже 30 тис. людей отримали поранення та травми через воєнні дії на сході України. Це і військові, і добровольці, і цивільне населення.

Порушення нервової системи і опорно-рухового апарату - поширені наслідки поранень

40% усіх поранень - травми голови з тяжкими і вкрай тяжкими черепно-мозковими травмами. Найскладнішими є ушкодження центральної нервової системи: головного мозку, спинного мозку та хребта, також травми кінцівок.

Ці люди втратили здатність володіти своїм тілом. Лікування таких пацієнтів - справа вкрай складна, довготривала і дорога, вона потребує значних фінансових витрат протягом дуже тривалого часу і надзвичайно високої кваліфікації, практичного досвіду і знань медичного персоналу. За цю справу беруться найсміливіші і найкомпетентніші. Такі, як науково-практичний центр нейрореабілітації "Нодус", приватна клініка в м. Бровари, яка у серпні 2014 року започаткувала власний благодійний проект для поранених учасників АТО з порушеннями периферійної, центральної нервової системи та опорно-рухового апарату в результаті вогнепальних та мінно-вибухових поранень. Благодійний проект Nodus клініка веде і донині. Шостий рік війни! За п'ять років спеціалізовану медичну допомогу з відновного лікування та нейрореабілітації тут отримали 264 людини, 216 із них - виключно за рахунок клініки. 193 учасника АТО пройшли індивідуальну спеціалізовану реабілітацію, складний і дорогий процес, який триває від 6 до 12 місяців, а іноді і до 2-3 років безперервно.

Петро Швидкий, 40 років, ветеран АТО: "Стан здоровя мій дуже покращився, за що дуже дякую персоналу "Нодус". .. за те що витягли мене з візка і дали можливість заново навчитись ходити та повноцінно жити! "

Сергій Салій, 59 років, ветеран АТО :" Колективу "Нодусу" велика подяка! Любов і пошана Вам. Слава Україні!"

Вадим Ушаков, 29 років, ветеран АТО (дружина Альона Тимошенко):"…..завдяки Вашим зусиллям ми досягли неймовірних результатів. Ви дали нам неймовірний поштовх, надію на повноцінне майбутнє."

Найкращі світові методики для реабілітації воїнів в українській клініці

Кінезіотерапія, нейрофізіологічна полімодальна стимуляція мозку, фізіотерапія, функціональне ортезування - технології, методики і досвід лікування найскладніших уражень центральної нервової системи, які застосовують спеціалісти центру, забезпечують дивовижні результати навіть у тих випадках, коли загальна практика стверджує, що прогноз "несприятливий", і дозволяють відновити ходу героям, які були приречені до візка чи навіть ліжка.

За свою самовіддану роботу колектив клініки отримав Подяку Міністерства оборони України і Грамоту Міністра оборони, а Олександр Кулик - директор Науково-практичного центру нейрореабілітації ''Нодус'', лікар-нейрохірург, лікар нейрофункціональної діагностики, нейрореабілітолог, доктор медичних наук, заслужений лікар України, - відзнаку МОУ медаль "За сприяння ЗСУ".

На відновлювальну терапію та індивідуальну реабілітацію в центрі чекають ще 684 тяжко травмованих бійців. Але черга просувається дуже повільно - через тривалі терміни відновлення та значну вартість лікування. Середня вартість одного місяця реабілітаційного лікування пораненого – 200-230 тис. грн. За цими цифрами - долі людей, які сподіваються і вірять, і потребують допомоги.

Фінансова та матеріальна допомога на підтримку Благодійного проекту Nodus в перші роки війни надходила від окремих фізичних і юридичних осіб, від українських діаспор в Італії, Польщі, США та Швейцарії, але вона не носила постійного характеру і покривала не більше 5-8% витрат по веденню доброчинного проєкту. На сьогодні така допомога скоротилася в десятки разів і левову частину всіх витрат по лікуванню та відновленню найтяжчих травмованих захисників України, як і донині, бере на себе клініка НОДУС, проте, фінансувати такий масштабний і довготривалий благодійний проєкт для тяжкотравмованих бійців та ветеранів АТО (ООС) стає все складніше.

Спеціалізований благодійний фонд для вирішення конкретних задач

У 2017 році волонтери, які з перших років війни співпрацювали з центром "Нодус" і шукали благодійний фонд, який би почав системно надавати допомогу в лікуванні і відновленні воінів з тяжкими ураженнями центральної і периферичної нервової системи, заснували такий фонд, врешті-решт, самі.

З вересня 2017 року Благодійний Фонд "КРАН" у партнерстві з центром нейрореабілтації "Нодус" в рамках затверджених благодійних програм надає допомогу в лікуванні та реабілітації тяжкотравмованих захисників України, які проходять відновлення в клініці "Нодус". "Кран" допомагає в цій доброчинній Справі, шляхом збору благодійних пожертв, придбання спеціалізованого медичного обладнання, адресної допомоги ветеранам АТО з черепно-мозковими травмами або ушкодженнями спинного мозку та хребта, а також їхнім дітям, які проходять лікування в НПЦНР "Нодус".

Інна Данченко, засновниця, директорка БФ "КРАН", зізнається, що вони допомагають тим, на кому "державна медицина "поставила хрест", вважаючи безперспективними пацієнтами з грубою інвалідністю, без єдиного шансу на життя".

13 грудня 2019 року часопис Ukrainian People нагороджував лауреатів щорічної премії "100 відомих українців". За словами засновників премії, цього року вона присвячена не успішній самореалізації, а насамперед, добрим справам. І абсолютно закономірно, що Олександр Кулик і Інна Данченко увійшли до числа 100 українських меценатів, волонтерів, благодійників, які отримали цю відзнаку.

Спеціалізоване обладнання допоможе прискорити реабілітації

Війна збирає і надалі криваві жнива, і в черзі на реабілітацію в "Нодусі" ще залишається 684 "безперспективних" пацієнтів. 684 життів, 684 родин, які мріють про повернення до нормального життя, в болісному очікуванні курса спеціалізованої реабілітації.

Олександр Оленчук, 25 років, ветеран АТО (проходить спеціалізовану нейрореабілітацію в "Нодусі" з жовтня 2017 року):" щоденні заняття і важка праця , щоб відновити своє здоровя. Дуже довго приходиться працювати, щоб досягти видимих результатів. Хотілось би щоб це відбувалось швидше."

Тому так важливо прискорити реабілітацію кожного пацієнта без втрати ефективності.

Це можливо, якщо для відновлення ходи використати спеціалізоване обладнання.

Разом зі своїми партнерками – волонтеркою Олесею Кирильчук і Оленою Майданник, кмн, в.о. заступника головного лікаря з лікувальної справи (начальника медичної служби), психоневролога центру "Нодус" – Інна Данченко знайшла рішення: роботизована система для відновлення ходи G-EO System Evolution, яка може бути інтегрована в реабілітаційну архітектуру клініки з максимальною ефективністю і надасть можливість героям якнайшвидше встати на ноги і відновити індивідуальну "мелодію" ходьби.


Вартість апарату - 320 тис. євро, яка з огляду на благодійну ціль придбання знижена постачальником спеціалізованого реабілітаційного обладнання до 300 тис. євро. Щоб зібрати ці гроші вирішили оголосити благодійну ініціативу, адресовану жінкам: "Будь потужною на 300 W", де W - це і одиниця вимірювання потужності, і перша літера слова Woman. Ініціаторки вірять, що серед українських жінок знайдуться 300 небайдужих і сильних, самодостатніх, "потужних" жінок, кожна з яких захоче долучитися до збору коштів для мужніх чоловіків, які потребують допомоги, і пожертвує 1000 євро (в євро або грн еквіваленті).

На сьогодні 46 саме таких жінок вже долучилися до проекту, 23 з них зробили повні внески, інші роблять внески частинами щомісячно. Станом на 15 грудня 2019 року зібрано 865543,76 грн. і 795, 20 євро.

Щоб подарувати шанс тим, хто повернувся з війни в інвалідному візку, на самостійну ходу, можна долучитись до акції "Будь потужною на 300 W", зареєструвавшись за посиланням https://bit.ly/2WKoHSI та зробивши благодійний внесок за наступними реквізитами :

Для переказу благодійного внеску в ГРН:

р/р UA683223130000026006000039920
в АТ "УКРЕКСІМБАНК"
МФО 322313
Отримувач : БО БФ "КРАН"
Код ЄДРПОУ : 41589079
Призначення платежу: пожертва на медичне обладнання G-EO System Evolution

Для переказу благодійного внеску в ЄВРО:

Account: UA813223130000026004000038008
Bank: JOINT STOCK COMPANY "THE STATE EXPORT-IMPORT BANK OF UKRAINE"
Code of bank: 322313
SWIFT code: EXBSUAUX
Bank’s address: Ukraine, 03150 Kyiv, 127 Antonovycha Str.
Correspondent Bank: Raiffeisen Bank International AG, Vienna, Austria
SWIFT code: RZBA AT WW
Acc.No: 001-50.087.824
Beneficiary’s Name: "KRAN" Charitable Foundation
Company’s address: Ukraine, 04108 Kyiv , apt 15, #64 Prospekt Pravdy
Code of Company: 41589079
Purpose of payment: charity donation to purchase G-EO System Evolution medical equipment

Піднімемо! Найтяжчих! РАЗОМ!

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх