EN|RU|UK
Блоги Василь Вовк
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  183  2

ЯК АЛІМЕНТИ ВПЛИВАЮТЬ НА РОБОТУ НАБУ?!

Депутати кількох фракцій Верховної Ради вимагають відставки директора НАБУ Артема Ситника, визнаного рішенням суду, яке вступило у законну силу, винним у корупційному адміністративному правопорушенні, а саме елітному відпочинку на мисливській базі, оплаченому третіми особами.

Так, народний депутат Олексій Гончаренко учора під час пленарного засідання з парламентської трибуни закликав Ситника добровільно піти у відставку або його звільнення мають ініціювати Верховна Рада і Президент.

Народний депутат Максим Бужанський небезпідставно стверджує, що "…вперше в країні виникла колізія, коли директор Національного антикорупційного бюро рішенням суду визнаний корупціонером. Рішення опубліковане, вступило в силу, і комітет з правоохоронної діяльності не може залишатись осторонь і зобов'язаний відреагувати - або направити звернення до пана Ситника з пропозицією добровільно піти у відставку, або запропонувати парламенту проголосувати постанову про звернення про відставку".

Але виникає питання. На сьогодні існують законні підстави для прийняття рішень Президентом України та Верховною Радою України для звільнення директора НАБУ чи будь-яких інших актів щодо припинення його повноважень? Відповідь – "ні".

Стаття 6 Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України" встановлює чіткий та вичерпний перелік підстав для звільнення очільника цього відомства.

Адміністративні правопорушення (кількість не має значення – скільки завгодно) не входять в цей перелік.

Більш того, у разі вчинення (не дай Бог) директором НАБУ злочину (будь-якого, навіть тяжкого чи особливо тяжкого) до дня, доки не вступить у силу обвинувальний вирок суду (у наших реаліях – це багато років), він не може бути звільнений з посади! Гіпотетично, може керувати Національним антикорупційним бюро навіть з камери СІЗО.

От якби він не платив аліментів – інша справа, можна звільняти (див. ч. 4 ст. 6 Закону).

Ось де сутичка - колізія!

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх