EN|RU|UK
Блоги Сергей Иванов
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  4375  10

"Лужніковський" інструктор

У кожного українського президента є свій «лижний інструктор», це вже національна традиція. Нещодавно я писав про персонажа на ім'я Маріо Галея, якого гральні лобісти намагалися підсунути Зеленському. Після цього минуло лише два місяці, а на горизонті з’явився ще один «фахівець» з питань грального бізнесу, на фоні якого дрібний мальтійський авантюрист Галея відверто меркне. 

Йдеться про росіянина з латвійським паспортом Бориса Баума, якому заступник голови ОП Кирило Тимошенко допомагає отримати українське громадянство. Саме Баум, власник грального офшора First National Lotteri Ltd., адаптував закон «Про державне регулювання діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор» під інтереси майбутніх монополістів, компанію Parimatch, одним з співвласників якої є відомий російський бізнесмен Юрій Красовський. 

Як стверджує журналіст-розслідувач Юрій Ніколов, Баум є представником "лужниківської" групи, до якої належать російські наближені до Кремля бізнесмени Олександр Бабаков, Євгеній Гінер та Михайло Воєводін, яким, зокрема, належить група «VS Energy», що володіє в Україні низкою обленерго. 

Україна давно перебуває в сфері інтересів «лужніковських». Наприклад, Баум разом з Гінером були акціонерами "Першого інвестиційного банку". Баум був співзасновником низки британських фірм, які засвітилися в рейдерскій битві за готель "Київська Русь" в центрі Києва десять років тому. Також Баум є співвласником ТОВ "Про-енерджі консалтинг», де його партнером виступає Максим Лавринович, син Олександра Лавриновича, міністра юстиції в уряді Азарова-Януковича.

Наразі протекцію Борису Бауму складають олігарх Ігор Коломойський та  афільований з ним Кирило Тимошенко. Саме Кирило заводив Баума до номінального автора законопроекту Давіда Арахамії, аби вони разом створили вигідний для букмекерів законопроект про легалізацію грального бізнесу, фактично поклавши ринок під монополіста з російським співвласником. Ба більше, саме Баума начебто готують на посаду керівника державного органу, який контролюватиме питання грального бізнесу, для цього, власне, йому й знадобилося українське громадянство. Факт початку набуття українського громадянства Баумом також підтверджує інсайдерський телеграм-канал "Тёмный Рыцарь".

Таким чином, операція з захоплення українського грального ринку росіянами триває і, що найсумніше, триває успішно. І вже не так важливо, що це - експансія напівкримінального бізнесу чи елемент гібридної війни. Якщо це не зупинити, наслідки для економіки та держави в цілому будуть руйнівними. 

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх