EN|RU|UK
Блоги Володимир Лановий
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  2134  5

ОПЕРАЦІЯ ПРИКРИТТЯ АБО ЩО ПРИХОВУЄ ПРЕЗИДЕНТ ЗЕЛЕНСЬКИЙ

     Чому так терміново на світло витягли матеріали про розслідування вбивства  журналіста Української правди П. Шеремета. При цьому повідомляється, що слідство ще не закінчилось, проте всупереч усім юридичним законам  «вбивці» вже названі. Президент України та інші учасники прес-конференції про хід розслідування кудись явно поспішають. Зрозуміло, що передчасне розкриття матеріалів провадження тільки буде заважати слідству.  

   У мене складається враження, що  прискорення розслідування має мету розбурхати суспільство і привернути загальну увагу саме до цієї справи у час, коли відбуваються значно більш гострі і актуальні  події національного масштабу. Тобто це явно розіграна операція прикриття. Через законодавчу систему і міжнародні угоди проштовхуються і приховуються від уваги громадськості такі плани влади:

- Виконання парижських вимог країни-агресора щодо запровадження особливого конституційного статусу ОРДЛО – їх фактичного політичного підпорядкування Кремлю, власного міжнародного суверенітету з фінансовим утриманням за рахунок державного бюджету України.

- Прийняття закону про глобальний дерибан головного національного багатства - сільськогосподарських земель, включаючи розпродаж державних земель іноземцям і право латифундистів давати чи не давати згоду на викуп ділянок при повному безправ’ї власників.

- Відновлення газової залежності України від Кремля, включаючи: відмову від претензій щодо компенсації втрат, нанесених Україні Росією у Гаазському і Стокгольському судах і арбітражах (звільнення з посади нашого представника у Гаазі Лани Зеркаль - пряме свідоцтво таких намірів); укладення  угод про пряму купівлю газу між Нафтогазом і Газпромом, що може відновити газову війну з боку Росії; вперте завищення цін і тарифів на газ і тепло для свого населення.

   Отже Президент прийняв участь у прес-конференції про результати слідства вбивства П. Шеремета недарма. Операція вдалася, постановка була на пристойному рівні, суспільство переключилося на обговорення мотивів і організаторів вбивства. Хоча нові повідомлення, факти і свідчення, що надходять з різних сторін, ставлять під сумнів самі висунуті звинувачення. Не виключено, що виконуючи наказ президента, коли він два місяці назад поставив завдання правоохоронним органам  почати посадки, які матимуть суспільний резонанс, поліцейські перестаралися. Як мінімум, у їх розпорядженні немає прямих доказів, а побудова звинувачення тільки на висновках експертів, які самі є співробітниками МВС, не може бути правочинною. Практика показує, що експерти можуть ще багато разів поміняти висновки, особливо коли їх до цього простимулюють. І суд може забажати інших альтернативних експертиз. Виглядає так, що Зеленського, може не навмисно, підставили. Але чи не сам  Зеленський потрапив у пастку, коли він вимагав розпочати гучні арешти? Форсоване, «під замовлення»,  кримінальне розслідування  не може дати правдивих і доказових результатів. Якщо ж ці розслідування ще мали на меті нанести удар по політичних опонентах, як це стає зрозумілим у справі білоруського журналіста, слідство не могло бути неупередженим.

  Але  навіщо Володимир Зеленський запровадив командні відносини з правоохоронними органами, які йому ні на йоту не підпорядковані? Чому він цьому приділяє стільки уваги? Що немає інших справ? - Остаточні висновки ще не на часі. Але важко назвати якісь досягнення нового президента у будь якій сфері: від оборони – до культури чи соціалки. (Мене пригнітив Президент, коли він, відповідаючи на запитання випадкової людини: «Коли Ви піднімите пенсії?» – Відповів: «А де взяти гроші для цього? Грошей немає». Пригнітив, бо президент має знати, як збільшити надходження до пенсійного фонду). Звичайно, легше пускати пил у очі, ніж робити реальні справи. Навіщо піднімати рівень життя в країні, якщо можна забити людям памороки арештами «дестабілізаторів внутрішньої обстановки».

  Правильним рішенням у цій ситуації є повний перегляд В. Зеленським свого відношення до українських патріотів, до роботи свого бездіяльного уряду і до міністра, який веде його по хибному шляху.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх