EN|RU|UK
Блоги Анель Судакевич
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  99  0

Культурний бюджет Харкова (інфографіка)

Культура для багатьох — абстрактне поняття, але не для економістів, фінансистів і бухгалтерів. Вони вам завжди розкажуть, що працівники культури теж хочуть регулярно отримувати зарплати, опалювати читальні зали недешево, а дахи театрів потребують ремонту. 

Усе це — захищені статті бюджету, про які варто пам’ятати, дивлячись на заплановані бюджетні мільйони гривень.

Для прикладу: на фінансування культури і мистецтва у бюджеті Харкова на 2019 рік було заплановано 320 млн грн. З яких на зарплату працівникам — 61,2 млн грн, капремонт у 32 установах культури — 40 млн грн, комунальні послуги — 9,7 млн грн, забезпечення діяльності парків — 6,1 млн грн, а на проведення фестивалів, державних та міських заходів, конкурсів — 10,6 млн грн, оновлення музичних інструментів — 5,4 млн грн, поповнення бібліотечних фондів та придбання комп'ютерної техніки — 4,3 млн грн.

Минулого року було створено Український культурний фонд з наміром на конкурсній основі підтримувати фінансово так би мовити низові ініціативи (держустанови також можуть приймати участь). При цьому УКФ не фінансує бюджетно захищені статті, хоча у поданому на конкурс проєкті має бути передбачене і покриття матеріальних витрат на створення культурного продукту. Тут варто зауважити, що для Фонду з держбюджету-2019 передбачили понад 700 млн грн. Згідно із законом, 84% з них йдуть на гранти, до 8% — на роботу експертних рад (які визначають переможців), до 8% — на операційні витрати. Наприклад, за результатами піврічного фінансового звіту на надання грантів згідно укладених договорів пішло понад 46 млн грн, усі інші витрати Фонду склали близько 16,7 млн грн.

При цьому організації з Харкова та області подали 97 проєктів, витрати на реалізацію яких склали б майже 99 млн грн. За попередніми звітами, отримали фінансування принаймні 28 проєктів на загальну суму майже 20 млн грн. Так, за програмою «Мережі й аудиторії» гранти надано п’яти проєктам (понад 8,2 млн грн), за програмою «Навчання. Обміни. Резиденції. Дебюти» — дев’яти (понад 3,6 млн грн), за програмою «Створюємо інноваційний культурний продукт» — семи (майже 3,2 млн грн), за програмою «Підсилення потужності українського аудіовізуального сектору» — чотирьом (майже 3,5 млн грн), за програмою «Інклюзивне мистецтво» — трьом (понад 1,3 млн грн). 

Ще 24 проєкти, що виграли конкурс УКФ, частково реалізувалися на Харківщині. Їх сукупний бюджет також склав майже 20 млн грн.

Наприклад, проєкти «Три лисички» та «Простір можливостей» не лише залучили у Харківську і Полтавську області бюджети у 494 тис. грн і 560 тис. грн відповідно, а й стали запорукою створення, поміж іншого, інклюзивних вистав для дітей. 

Як бачимо, загальна залучена на реалізацію проєктів на Харківщині сума співставна з витратами на капремонт у 32 установах культури, але не лягає додатковим тягарем на місцевий бюджет, а фактично є фінансовим вливанням у сферу культури області.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх