EN|RU|UK
Блоги Ростислав Мазуренко
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  1971  0

Непростий голова селищної ради

Голова селищної ради іноді може бути впливовішим за керівників великих міст. Секрет в тому де знаходиться село і з ким "товаришує" сільський голова. Як приклад - очільник селища Чабани Киризлієв Олександр Федорович, яке по факту вже стало околицею Києва.

На сайті селищної ради вказано, що "голова Чабанівської селищної ради, майже весь вільний час займається громадською діяльністю. Активно допомагає бійцям АТО, дитячим та освітнім навчальним закладам, ветеранським організаціям Чабанів і Новосілок. Головною його метою - є створення комфортних та безпечних умов проживання для нашої громади"

Але чи тільки цим відомий Киризлієв?

Якщо подивитися на довідку на офіційному сайті Чабанівської селищної ради, то все виглядає цілком пристойно.

Народився 14 серпня 1981 року у селі Житні гори (Київська область).

Разом із сім'єю, проживає у Чабанах. Освіта повна вища. У 2003-му році закінчив Таврійську державну аграрну академію, здобув кваліфікацію інженера-механіка. За роки своєї трудової діяльності Олександр Киризлієв "проявив себе як фаховий спеціаліст в області управління, який вміє вчасно виявити проблему, знайти правильні шляхи її вирішення та проконтролювати хід виконання поставлених задач, зарекомендував себе як досвідчений керівник, який користується авторитетом у колег, депутатів, громади".

Киризлієв підкреслює, що "одним із головних, приорітетних завдань, які поставив перед собою (ще у передвиборчій програмі), разом зі своєю командою однодумців, є будівництво сучасної школи зі спортивним комплексом та басейном у Чабанах".

Не менш цікавим є трудовий шлях Киризлієва:

  • 2003-2009р. – приватна агрофірма "Колос" – головний інженер
  • 2009-2011р. – ОСББ ЖКГ "Комунальник" – голова правління ОСББ
  • 2011-2014р. – ВУЖКГ смт Чабани – начальник ВУЖКГ СМТ Чабани
  • 07.2014р. – ДП МВС України "Розвиток" – заступник директора
  • 09.2014р. – ДП МВС України "Розвиток" – директор
  • з 2016р. – навчається в Національній академії державного управління при президентові України

Але за певною інформацією, насправді "студент" Киризлієв входить в орбіту впливу бізнес-групи міністра МВС Арсена Авакова і наближених до них осіб з числа нинішніх і колишніх керівників "ресурсних" підроздідів МВС: Бабабаєва Юханнана Альбертовича, екс-директора ДП МВС України "Інформ-Ресурси" та Фархадова Фархада Габіловича, заступника директора Департаменту-начальника управління державного майна Департаменту державного майна та ресурсів МВС України.

Саме завдяки такому високому заступництву керівництва МВС Киризлієву вдається уникати кримінальної відповідальності за вчинення ним низки злочинів пов’язаних з розтратою бюджетних коштів та зловживанням службовим становищем під час проведення публічних закупівель робіт.

Згідно реєстрів Олександр Киризлієв є фігурантом декількох кримінальних проваджень:

КП 42017111200000094, розпочате 23.02.2107 Києво-Святошинською місцевою прокуратурою прокуратури Київської області за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 364 КК України по факту зловживання своїм службовим становищем посадовими особами Чабанівської селищної ради під час проведення публічних закупівель робіт, а саме капітальний ремонт та будівництво середньої загально-освітньої школи І-ІІІ ступенів, що завдало істотної шкоди громадським інтересам.

Вказане провадження було відкрито прокуратурою за численними заявами активістів "Центру протидії корупції" Каленюк-Шабуніна.


Але дивним чином, наразі по вказаному провадженню, розпочатому ще на початку 2107 року жодних процесуальних дій з боку працівників прокуратури вчинено не було. В Єдиному державному реєстрі судових рішень не має жодних згадок про судові рішення в рамках проведення відповідних процесуальних дій в рамках досудового слідства.

КП № 12017110000000138 розпочате 23.02.2017 Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Київській області за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 27.09.2016 року за результатами проведених відкритих торгів між Чабанівською селищною радою Києво-Святошинського району Київської області в особі селищного голови Киризлієва Олександра Федоровича та ТОВ "Будівельна країна "Вакан" зі статутним капіталом 1 тис грн. в особі генерального директора Стрельнікова Віталія Миколайовича було укладено договір підряду на виконання будівельно-монтажних робіт по об'єкту: "Будівництво ЗОШ І-ІІІ ступенів на 24 класи (720 учнів) по вул. Юності, 5, в смт. Чабани Києво-Святошинського району Київської області" на суму 85 000 000 грн. терміном дії до 31.12.2018. Згідно умов додаткової угоди № 4 від 27.09.2016 загальна вартість робіт та обсяг фінансування на 2016 рік склала 16 341 553,05 грн.

Відповідно до актів приймання виконаних будівельних робіт ТОВ "Будівельна країна "Вакан" було виконано частину будівельних робіт, а також придбано матеріали та обладнання на загальну суму 16 341 552,44 грн. У зв'язку з цим в період з 12.10.2016 по 26.12.2016 на рахунок товариства були перераховані бюджетні кошти в сумі 16 341 553,05 грн.

Вказані акти були підписані Чабанівським сільським головою Киризлієвим О.Ф. та генеральним директором ТОВ "БУДІВЕЛЬНА КРАЇНА "ВАКАН" Стрельніковим В.М.

Встановлено, що виконавцем у вказаних актах зазначено факт придбання панелей перекриття загальною кількістю 1513 шт., вартістю 1 156 690 грн.

Разом з цим, у ході здійснення виїзду працівниками УЗЕ в Київській області ДЗЕ Національної поліції України на місце проведення будівельних робіт за адресою: Києво-Святошинський район, смт Чабани, вул. Юності, 5, встановлено, що фактична кількість панелей перекриття, які фактично знаходяться на території, значно менше заявлених у актах, при цьому наявні панелі містять ознаки фізичного зносу (тобто не є новими).

Окрім того встановлено, що на момент початку будівельних робіт на вказаній територій знаходився об'єкт незавершеного будівництва - зведений цокольний поверх ЗОШ з перекриттям, що побудований раніше, та будівельні матеріали, завезені попереднім забудовником. При цьому службові особи ТОВ "Будівельна країна "Вакан", перебуваючи у попередній злочинній змові із службовими особами Чабанівської селищної ради включили у вартість виконаних робіт та придбаних матеріалів зазначений об'єкт незавершеного будівництва та матеріали, що були на ньому присутні.

Таким чином, слід констатувати, що службові особи Чабанівської селищної ради, перебуваючи у попередній злочинній змові із службовими особами ТОВ "Будівельна країна "Вакан", склали та підписали офіційні документи із завідомо неправдивими відомостями щодо завищених обсягів фактично виконаних будівельних робіт та придбаних матеріалів, що дало змогу органам Державної казначейської служби України безпідставно перерахувати на користь даного товариства бюджетні кошти у великих розмірах, тим самим вчинили їх розтрату.

Цікаво, що засновниками ТОВ "Будівельна країна "Вакан" зі статутним капіталом 1 тис грн. є Андрій Лобанов та юристи Віталій Стрельніков і Денис Осмоловський. Останній володіє адвокатським об’єднанням "Адвокатський Центр" з Олексієм Калмиковим, ТОВ "Єдина служба правової допомоги" зі Світланою Осмоловською, Юлією Турчіною та Анатолієм Слободяном – колишнім гендиректором "Укрзалізниці" (1997-2000) та екс-начальником Південно-Західної залізниці (2000-2002).

Також Осмоловський керує ТОВ "Фінансово-правові дослідження" Світлани Осмоловської, ГО "Правова допомога 3222" і Міжнародним благодійним фондом "Либідь". У 2014 році він висувався у нардепи від ВПО "Україна – Єдина Країна".

Натомість, Стрєльніков є співвласником Вишгородського ТОВ "Дніпро-М" із Вікторією Олексієнко. У 2015 році він балотувався у Київраду від Патріотичної партії України.

Слід зазначи, що попри широкий розголос вказаної оборудки, жоден з її учасників не поніс відповідного кримінального покарання. Останнє судове рішення по вказаній кримінальній справі датується 12.04.2017 р.

Більш того, Кирзилієву, через широкий розголос вказаної справи у ЗМІ, довелося розірвати договірні відносини із фірмою-прокладкою ТОВ "Будвівельна країна "Вакан" та організувати нову процедуру із проведення публічних закупівель робіт, а саме виконання будівельно-монтажних робіт по об'єкту: "Будівництво ЗОШ І-ІІІ ступенів на 24 класи (720 учнів) по вул. Юності, 5, в смт. Чабани Києво-Святошинського району Київської області.

У 2018 році Чабанівська селищна рада Києво-Святошинського району Київської області допустила дві фірми до аукціону щодо будівництва школи очікуваною вартістю 172,14 млн грн, про що було повідомлено у системі "Прозорро".

Очікувана вартість робіт була встановлена в розмірі 239 тис. грн. за одне учбове місце. В той же час, за даними Мінрегіонрозвитку, на час проведення аукціону будівництво шкіл коштувало 86 тис грн. за одне учбове місце, тобто майже втричі дешевше.

На оголошений у серпні тендер прийшли два потенційні учасники:

- Київське ТОВ "Будівельна компанія "Форум", співзасновниками кого виступають Леонід Гудімов, Дмитро Чурілов, Світлана Чурилова та директор Василь Валентинович Скиба, власники ТОВ "Будівельна фірма "Рембудсервіс" і ТОВ "Форум-Житлобуд"; щодо Скиби, то особа з такими ПІБ раніше керувала ОСББ "Чабанець"; сама ж будівельна компанія прописана за місцем масової реєстрації по вул. Княжий затон, будинок 16-А, офіс 99.

- ТОВ "Будплюс Сервіс" із м. Вишневе Києво-Святошинського району Київської області (засновник – Володимира Бойко з Умані Черкаської області, директор – Ірина Прилипіна; остання володіє уманським ТОВ "Граніт", яким керує той же Бойко).

Ось який наразі стан будівництва школи в Чабанах

Втім, на сьогодні жодних перспектив притягнути Киризлієва до кримінальної відповідальності не має, адже його високим прокровителем залишається чинний міністр МВС України.

Про рівень його впливу на Олександра Кирзилієва можуть свідчити і наступні факти. Так, на вимогу Авакова, Киризлієв у грудні 2015 року безоплатно виділив Юханнану Бабаєву, який у 2016-2019 рр. був керівником ДП "Інформ-ресурси" МВС дев’ять соток землі в приміському селі Чабани під житловий будинок.

За даними місцевих активістів з групи "Чабани SOS", Бабаєв безкоштовно отримав землю завдяки дружбі керівника "Інформ-ресурсів" з головою сільради Чабанів Олександром Киризлієвим, який раніше очолював Державне підприємство МВС "Розвиток".
На сьогодні все нерухоме майно, зкрема, на земельну ділянку, розташовану в Київській області в Києво-Святошинському районі с/раді Дмитрівська, заг. площею 0,12 га, кад. номер: 3222484400:09:004:5363, з цільовим призначенням: "Для садівництва", належної на праві власності Киризлієву, знаходиться під арештом, про що зокрема свідчать \ дані з державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх