EN|RU|UK
Блоги Валентин Наливайченко
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  272  0

У додаток до формули Штайнмаєра, дострокових виборів і Мінських угод Зеленський отримав ще й газові пастки

Після опублікування комюніке про результати переговорів у Парижі ми з Вами зрозуміли, що президент Володимир Зеленський взяв на себе повне виконання Мінських угод.

Більше того, відтепер з чіткими строками запровадження формули Штайнмаєра.

Україна зобов’язалася посилити місію ОБСЄ – цілодобове спостереження вздовж всієї лінії розмежування. Вдалося домовитися про поступове розмінування, хоча про це я не почув чіткого формулювання. Скоріш за все, йдеться про продовження мандата ОБСЄ на гуманітарне розмінування на ділянках, де вже розведені війська.

Що не вдалося: президент Зеленський не добився бодай поступового повернення контролю за українсько-російським кордоном та інших заходів безпеки на тимчасово окупованих територіях. Маю на увазі деокупацію та демілітаризацію.

І найголовніше: не вдалося добитися навіть постановки питання про деокупацію тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Щодо обміну «всіх на всіх», як це назвала українська сторона. Російська сторона чомусь вживає термінологію «обмін встановлених осіб». І через це найближчим часом можуть виникнути розбіжності у переговорному процесі щодо обміну.

На моє переконання, українській делегації у Парижі (у складі якої були силовики) треба було одразу покласти на стіл списки всіх українців, які незаконно утримуються, і на нормандській четвірці чітко заявити: ось встановлені особи, і всіх цих людей ми вимагаємо до 31 грудня повернути!

Один з ключових пунктів: Росії за підтримки Німеччини і Франції вдалося просунути формулу Штайнмаєра. А це – аж ніяк не наша перемога. Вважаю, що президент України мав зняти в принципі це питання під час нормандської зустрічі. Тож Зеленському тепер доведеться розтлумачувати людям, як збирається Україна після його підпису застосовувати так звану формулу Штайнмаєра.

Для мене очевидне і те, що у Парижі відбулись одночасно і газові переговори. Це відбулося свідомо. За участі української сторони, яка і до того вела кулуарні переговори з Росією щодо газу.

Це і послабило позиції України і президента Зеленського. Треба було спочатку домагатися миру, контролю над кордоном, а не отримати у додаток до формули Штайнмаєра, дострокових виборів і Мінських домовленостей – ще й газові пастки.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх