EN|RU|UK
Блоги Антоніна Кумка
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  343  1

Дев'яте грудня стане днем початку змін свiтової геополітики

Європа, в образі Макрона і Меркель, намагається повернути Росію в свою орбіту. 
Протягом значного часу Росія вигрібала під впливом санкцій та тиску Заходу. Але у 2020 спроби ЄС втопити Росію скоріш за все припиняться і почнеться нова економічна співпраця.
Як українці, мені важко це усвідомлювати. 
Але почитавши останнім часом багаааато різних думок експертів, досліджень та статистики - все до того іде.

Макрон заявив, що він не хоче більше бачити ЄС ворогом Росії. Наголосив, що НАТО не треба протиставляти себе Росії і Китаю, а краще зайнятися розслідуваннями та викоріненням внутрішнього тероризму в країнах Європи.

Ця риторика дуже схожа на риторику Путіна ще у 2015-ому, коли він пояснював чому потрібно підтримати Ассада в Сирії.

Макрон фактично звинувачує США у тиску на Європу протистояти Росії, а Європа від цього лише постраждала економічно.
Крім того, Макрон вже схоже мріє про створення окремого, Європейського НАТО, на який він та його однодумці матимуть абсолютний вплив незалежно від США. Тим більше, коли США почали вимагати більшого внеску в розвиток НАТО від Європи.

Серед західних експертів домінує думка, що Росія, як і з попередніми війнами, які вона затіювала, зіграла вдовгу, виснаживши і Україну, і Європу і що тепер для НАТО питання Криму та Донбасу не є пріоритетними взагалі. Порошенко не зміцнив економіку України, не залишивши їй тепер шансів боротися далі і ніяк не довів Європі, що Україна є економічно вигідним партнером.

Тим часом, Путіну вдалося втримати Росію «на плаву» і дочекатися того моменту, коли Макрон вже почав робити такі заяви, які він робить зараз.

На Зеленського тиснутимуть усі, в одному і тому ж напрямку. Його закликатимуть виконати Мінські умови не зважаючи ні на що. З Росією говоритимуть про скасування санкцій в обмін на «завершення конфлікту» в Україні. Але на яких КОНКРЕТНО умовах це відбуватиметься залишається питанням, на яке ми незабаром, сподіваюся, почуємо відповідь.

А що Німеччина? Німеччина не може дочекатися зняття санкцій. І аби зберегти обличчя Меркель, Путін пропонує новий транзитний котракт для України, відпускає полонених, повертає кораблі...

9-те грудня і подальші події на основі цієї зустрічі змінять світову геополітику, я переконана. Наступний рік буде зовсім не таким як попередні.

Чим це обернеться для України? 
Або частковим виконанням умов і частковим затищям на Донбасі. Або масштабними змінами, голосуванням на окупованих територіях за законами України під наглядом ОБСЄ бла бла бла - ну все як писали в Мінських ще кілька років тому.
Що буде з Кримом??? Промовчу.

Що робити нам???

Те саме. Безперервно нагадувати світу хто такий Путін (так як грузини це роблять). Підтримувати украінську армію та реформи в країні. Допомагати зміцнювати українську економіку. Працювати, працювати, працювати.

Ну наче все...


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх