EN|RU|UK
Блоги Інна Березюк
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  1374  23

Проблемне "лікування" українців в Індії, або авгієви стайні попередньої команди МОЗ для нової міністра

Питання лікування українців в Індії з метою трансплантації є вкрай болючим.

Як голова ГО "Експертна рада суспільних досліджень та проектів у сфері ОЗ та соціального захісту населення" на сьогодні маю персональні заяви щодо втручання в ситуацію від 6 з 8 цих пацієнтів, громадян України, що там перебувають, в тому знаходжусь у режимі постійного поточного контролю за ситуацією, яка там склалась.

Причиною незрозумілої організаційної ситуації з лікуванням у Індії стала ганебна й абсолютно профанаційна неграмотна та нефахова робота попередньої команди МОЗу та їх підлеглих, що халатно виконували свою штатну роботу, а також участь у цьому процесі великої кількості непрозорих прокладок типу усім відомих громадських активістів, які досить вдало при каденції пані Супрун без належного досвіду роботи та фахової підготовки перемістились в крісла керівників деяких департаментів МОЗу, а також ще й привели туди з собою відкривати ногами двері й веліику кількість подібних "благодійників", які підмінили собою функції держави у правильній організації процесу фінансування державним органом лікування українських пацієнтів закордоном та у налагоджені належних стосункув задля цього на міждержавному рівні.

До даного процесу абсолютно непрозорого менеджерского супроводу українських пацієнтів за кордоном були окрім наших вітчизняних прокладок подібного рівня долучені також й деякі іноземні фірми та організації дуже сумнівного походження, в тому числі й ті, що зареєстровані на території країни аргесора, чому буде у найближчий час нами запрошено правову оцінку для фігурантів у відповідних органів України.

Саме це спричинило неможливість нової команди МОЗу негайно по першому виклику, швидко та дієво реагувати на ситуацію та на виклики організаційного характеру, що виникли у Індії та на сьогодні стали перепоною для здійснення контролю за цим процесом з боку МОЗу на прозорій та зрозумілій основі та на рівні міждержавних стосунків з Республікою Індия, як це і мало б бути належним.

Організаційні внутрішні питання в трансплантаційній координації в Індії або ж певні кадрові перестановки там навряд чи вплинули б суттєво на процес лікування наших пацієнтів закордоном якбі держава Україна у свій час нралежно подбала про процедури та здійснювала б належний контроль за ними.

На сьогоднішній день у зв'язку з тим, що я сосбисто постійно контактую з цього приводу безпосередньо з міністром ОЗ, то можу сказати, що у нової міністра є абсолютне розуміння важливості вирішення даної ситуації належним за процедурою чином та залагодження непорозумінь між сторонами шляхом направлення делегації МОЗ та відповідної робочої групи фахівців для нормальзації цього огганізаційного процесу на місті.

У своїй доповідній записці ми конкретно запропонували МОЗ України створити таку робочу групу, відрядити її до Республіки Індія, підписати усі належні договри там з трансплантаційним органом Індії та з клініками Індії, де наші пацієнти мають отримувати хірургічну допомогу, та нарешті налагодити постійний двосторонній прозорий робочий процес.

Зокрема після сьогоднішнього брифінга МОЗ України ми будемо мати змогу зробити додатковий запит на МОЗ України стосовно отримання наказу з цього приводу, в якому має бути чітко зазначеним склад такої робочої групи та терміни її відрядження до Республіки Індія, про що ми обов'язково повідомимо і наших пацієнтів.

До такої робочої групи окрім належних штатних фахівців МОЗ України ми також запропонували включити наших профільних медичних фахівців для оцінки стану наших пацієнтів та представника організації з захисту прав пацієнтів з відповідним дипломним медичним профілем для представлення їх інтересів там.

Щодо "закидів" декяких зовсім нечистих на руку громадських активістів в мережі щодо МЗС - МЗС також знаходиться на постійному зв'язку з МОЗ України у вирішенні цього питання й через Посольство України у Республіці Індія усіляко сприяє на сьогодні таким двостороннім переговорам, а також має завдання на узгодження дати візиту з індійскою стороною. Орієнтовно на сьогодні вона вже була усім публічно названа як 11-12 грудня. Нам поки що відома також така сама дата.

Нездоровий ажіотаж великої кількості різноманітних ЗМІ та громадських платформ не додавали цьому процесу ніякого робочого змісту, але спричиняли лише метушню навколо з метою вирішення не питань пацієнтів, а більше власних питань. Це стало певною завадою в просуванні цього процесу, бо з урахування його непрозорості та правової проблемності у минулому є велика кількість різних сторін антилоббі, що бажали б й далі заговорювати цю проблему, перекидувати вину за те, що трапилось, на нове керівництво МОЗу, піаритись, можливо, навіть ховати таким чином кінці власних нечесних діянь.

Звертаюсь до усіх інтересантів до даного питання з різних причин перш за все зрозуміти та проставити у цьому питанні на перше місце інтереси самих наших пацієнтів та їх здоров'я, та не заважати публічними шоу належному проведенню даного процесу, а при бажанні контролювати його прозорість виключно за загальноприйнятою Законом України процедурою.

Кожен у цьому питанні повинен поставити себе на місце пацієнта та подумати, чи така "допомога" була б йому потрібною.

Діям же усіх фігарунтів даної справи минулого періоду, які були причетними до порушення регламенту роботи державних органів у міждержавних стосунках та стосунках з іноземними резидентами, а також й їх різним помічникам у цьому, що й призвело до таких наслідків, згодом буде дана відповдна адміністративна та правова оцінка.

Й це буде зроблено обов'язково, незважаючи на те, бажає хтось з них аудиту або ні, використовуватиме хтось лоббі своїх друзів та тих, хто не полишив поки що ще свої крісла у кабінетах, з боку МОЗу, або ж ні, кидатиме хтось дуже інтенсивно під приводом начеб-то інтересів пацієнтів каміння у бок нового керівництва МОЗу або ж ні.

Незважаючи на усю складність організаційного та управлінського процесу, з якою стикнулась нова міністр ОЗ Скалецька, отримавши такий спадок від попередньої влади, вона з нашого погляду, намагається якмога дієвіше рухатись у напрямку вирішення цього конкретного питання. І наша задача усіляко їй у цьому допомогти, щоб наші пацієнти у Індії якнайшвидше отримали належну медичну допомогу за кошти державного бюджету України, наших з Вами податків, громадяни України, й щоб вони повернулись додому на Батьківщину здоровими та живими. Серед них є й діти.
Це й є основна задача на сьогодні усіх колективних зусиль навколо цього питання.

Пацієнти наші чекати не можуть. Ні в Індії, ні в Біларусі, ні тут, в Україні.
Тож поменше слів й дров на шляху у інших - побільше діла.
По ділах наших оцінять усіх нас.

 Топ комментарии
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх