EN|RU|UK
Блоги Александр Михельсон
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  1276  2

Про кораблі і "політику примирення" з гопотою

Точніше, про "плафони-унітази". Ну, чи й справді познімали аж унітази, як казав адмірал Воронченко - це цікаво, звичайно. Але, підозрюю, не так важливо, як американські радіостанції, про які ще днів п*ять тому згадував в пості Юрий Бутусов. І які не факт що навіть треба красти.

Є така легенда, що в Другу світову, коли американські важкі бомбардувальники вилітали з островів, бомбардували Японію й сідали на Далекому Сході СРСР для дозаправки назад, товариш Сталін наказав затягти час повернення кількох машин, щоб терміново їх скопіювати. Причому, оскільки наказ був суворим, нібито скопіювали навіть дірки від заклепок, які повилітали після обстрілу японських зенітників.

Але ж є і ще пара моментів. По-перше, навіть якщо виходити з російської точки зору про те, що кораблі "порушили кордон", це - не трофей. Зникнення обладнання чи документів - це, по суті, піратство. АЛЕ як його тепер довести? Ніякого ж, умовно, акту прийому-передачі не було.

По-друге, а чому його не було? А, очевидно, тому, що президент Зеленський, як той товариш Сталін свого часу, теж дав чіткий наказ. Кораблі належало забрати й показати це як Перемогу. І, я так розумію, ніхто не ризикнув звернути увагу Верховного головнокомандувача на певні нюанси. Хоча навіть передбачити піратство росіян було неважко.

Найгірше, що навіть з "Перемогою" не дуже склалося. Тепер в Україні глузують із президента Зеленського, який так хоче "Нормандського формату", що вчергове не-лоханувся з прийняттям розграбованих кораблів, мало того - взагалі не згадує про ганебне для нас твердження росіян, що кораблі "передано на відповідальне зберігання" як речдоки, а тільки запевняє, що їх віддали "без жодних умов".

Росіян це влаштовує: чим більше президента України не люблять в Україні, тим для них краще, і прізвище тут ролі не грає. Ну а для "західних партнерів" є тема унітазів: у Росії всякі пушкови-клінцевичі зараз смакують її щосили, заодно стверджуючи, що, мовляв, це Україна просто шукає привід продовжити розбирання в міжнародних судах. Хоча насправді це не так, привід той же, що був - той і є. Але тепер вони на цих унітазах будують цілий цирк - не лише для внутрішнього споживача, тут усе ясно, але й для Заходу.

Все це абсолютно ніяк не виправдовує російського піратства, ясна річ. Але вчергове нагадує, що той, хто веде "політику примирення" з гопотою, ніколи нічого не виграє, бо гопота за природою своєю будь-які компроміси сприймає як слабкість.

P. S. Як заявили вже після виходу цього блога в ФСБ РФ, українська сторона нібито таки підписала акт прийому-передачі кораблів. Коментарів із цього приводу від українських офіційних осіб поки немає". дякую...

Olexander Mykhelson

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх