EN|RU|UK
Блоги Владимир Липкан
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  204  1

Причини пратократії в Україні

З екранів телебачення, моніторів інтернету, дисплеїв гаджетів у YouTube, Facebook, Twitter майоріє чимала кількість осіб, які гордо назвали себе експертами, а фоловери своїми лайками затвердили їх у їхній міфічній ролі та іпостасі.

Майже у кожному телешоу лунають усілякі варіанти правового регулювання розвитку нашої держави, повернення Донбасу та Криму, завершення війни з Росією. Зненацька наше суспільство, яке в цілому тяжіє до правового нігілізму, перетворилося на знавця юридичної техніки, а головне — майже кожен, хто не сплачує податки, почав виступати за податкові знижки, канікули, "тиск" на бізнес. Більше того, саме ця категорія є найбільш незадоволеною рівнем та якістю надання освітніх та медичних послуг та взагалі інституційною складовою.

Колишні слюсарі, журналісти, манікюрщиці, хлібопекарі, масажисти хворобливо уявили себе в ролі вершителів права, навіть не здогадуючись про те, що вони є справжніми могильщиками права. Вони є початком занепаду державності України, вони є вершителями деінституціоналізації.

Далі як фурункули зі шкіри повилазила чимала кількість «експертів» і в Україні дуже швидко почала вірусно тиражуватися небезпечна тенденція щодо імплементації «експертократії» в усі сфери життєдіяльності. Віртуальність настільки захопила розум, що ніхто вже не зважає на той факт, що конкретно в реальному житті зробили ті чи інші депутати, їхні помічники або так звані «експерти», блогери чи "ломи". Всім цікава лише картинка, уявлення про право, замінило саме право.

Буду відвертий: дещо в цьому хаосі є вина і наша - правників.

Ми дуже кволо відстоюємо власні професійні інтереси — розбудова правової і демократичної держави. Щодо правової держави, то держава у нас не правова, адже норми права відіграють роль мірила відповідності владі, а не міри свободи. Закон і право настільки далекі один від одного, що між ними наче ціла вічність. Щодо демократії, то у нас вона відсутня, адже її повністю підмінили симбіоз кримінократії та охлократії, помноженої на пратократію.

Ми хизуємося кількістю наукових публікацій, а не рівнем підвищення реалізації прав людини та удосконалення правового регулювання тих чи інших правових відносин.

Ми пишаємося власними учнями, натомість майже не створюємо справжніх епістемологічних спільнот та наукових шкіл, здатних стати авангардом науково обґрунтованого розвитку держави.

На жаль, ми також причетні до того, що наразі створено стале підґрунтя до нівелювання права як регулятора суспільних відносин. Ми з вами при повному потуранні влади і очікуванні суспільства перетворили науку в фарс, коли до науковців в нашій державі ставляться меншою мірою ганебно, а здебільшого вони сприймаються як посміховисько і карнавальний персонал, який обслуговує інтереси правлячої еліти.

Ми не стали елітою, ми не взяли на себе відповідальність за правове майбутнє держави. Ми дозволили шарлатанам прийти до влади і досхочу бавитися нею, немов лялькою. Тому кримінократія у поєднанні із охлократією та пратократією — достатні та необхідні умови для знищення України через її деінституціоналізацію.

Ми з вами, опікуючись химерними званнями, регаліями штучним статусом втратили власну головну роль та призначення - сценаристів правового розвою нашої держави.

І у цих умовах, умовах, коли реінкорнована аристократія помийки диктує нам моду на мораль, правила життя, саме ПРАВО зневільовано, а державні інституції перебувають в глибокій системній кризі, у тому числі й ментальній.

Спочатку хвиля незрозумілого і неправового механізму під назвою «люстрація», зараз чергова тиха люстрація всіх, хто був при владі Порошенка. Нова влада придумала хитрий і простий спосіб позбуватися професіоналів, людей, які працювали не для владної команди, а для народу України: їх увечері без попередження виводять за штат, а вже на ранок, їх звільняють. Ось такі зараз слуги, тільки абсолютно не народу.

Ви мене вибачте: а де ви стільки професіоналів знайдете, щоб робити такі дві хвилі знищення державного апарату? Чи може це робиться навмисно, щоб врешті-решт довести, що історія України це історія failed state?

Адже нинішня діяльність із будови державного апарату і його структура здебільшого нагадують легітимовані робочі партійні органи тих, хто тимчасово отримав перемогу у селекційному виборчому процесі. Адже не цього прагнула розумна Україна.

Arbor mala, mala malaПогане дерево – погані плоди. 

Слід зрозуміти, що якщо ми не почнемо стратегічно мислити і правильно діяти, то наступна влада буде гіршою за нинішню і така пришелепувата спіраль неуків, невігласів та вірусної профанації призведе до низин Тартар правового небуття і знищення української державності.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх