EN|RU|UK
Блоги Валерій Пекар
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  3097  73

Ринок землі: факти і маніпуляції

Багато питань по ринку землі. Відповідаю.

1. Закон недосконалий, дуже недосконалий. Його треба доопрацьовувати і широко обговорювати, фокусуючись на тих недоліках та аспектах, які вже у полі зору: обмеження та їхня дієвість; механізми підтримки фермерів; механізми підтримки громад; права іноземних компаній, які давно працюють на землі; прозорість та однозначність реєстрів; запобіжники тощо.

2. Чи треба було голосувати за такий недосконалий закон? Обов'язково! Альтернативою було відкладання рішення на наступний невизначений термін, тобто фактично рішення на користь земельних бандитів і нечесних лендлордів. Тепер же процес запущений, і рано чи пізно він призведе до результату.

3. Відбулося лише перше читання. Парламентська процедура для того й існує, щоб детально опрацювати закон між першим і другим читанням. Буде багато поправок і багато галасу, але процес зрушив з мертвої точки, на якій він стояв багато років.

4. Всім, хто кричить про "розпродаж рідної матінки", нагадаю: йдеться про майно, що належить приватним особам на умовах приватної власності. Земля вже давно юридично належить приватним особам, розумієте? Їх 7 мільйонів, і їхні права нині обмежені у неконституційний спосіб. Втім, я це пояснював вже сто разів. Будь-які обмеження у розпоряджанні громадянином своєю приватною власністю з криками "Не смій продавати свою рідну матінку!" вважаю брудними маніпуляціями.

 Топ комментарии
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх