EN|RU|UK
Блоги Олексій Бик
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  127  0

Як украсти з дитячої тарілки

Останній рік у Києво-Святошинському районі не стихає скандал, пов’язаний з комунальною установою “Дитяче харчування”. Ця КУ є розпорядником коштів, які районна рада виділяє на забезпечення обідами школярів 1-4 класів та пільговиків, тому його діяльність є настільки ж важливою, наскільки й потенційно корупційною..

Ще в квітні тодішнього директора КУ Валерія Смірнова затримали за вимагання 110 тис. грн. відкату при укладанні угоди на постачання продуктів. І це, як виявилося, був не єдиний такий випадок. Проте невдовзі він дивним чином повернувся на свою посаду.

Але нещодавно Смірнова таки звільнили. Нова директорка почала приймати справи - і ще навіть до проведення ретельного аудиту стало зрозуміло, що “Дитяче харчування” займалося “годуванням” кого завгодно, але не дітей.

Окрім відкатів, місце директора КУ виявилося багатим і на інші приємні можливості. Наприклад, можна банально завищити кількість дітей, які щодня обідають у шкільній їдальні. Наприклад, у січні це було 150 тис. школярів, у лютому - вже 199 тис., а в квітні - вже аж 210 тис. А насправді, за даними Києво-Святошинської РДА, таких дітей менше 15 тис. Різниця між документально зафіксованою та фактичною витратами бюджетних грошей складає мільйони гривень, які зникли у невідомому напрямку.

Слід сказати, що вартість шкільного обіду сьогодні становить (увага, тримайтесь за стілець) 13,3 грн. Це дещо окрема, але не менш цікава тема - чому один з найбагатших районів України з мільярдним річним бюджетом витрачає на дітей менше, ніж, скажімо, з держбюджету виділяється на утримання ув’язнених (більше 120 грн на день). Проте і з цими грошима є проблема. Дефіцит КУ “Дитяче харчування” у вересні-грудні  - майже 12 млн. грн. І це навіть без врахування оплати комунальних послуг, зв’язку і т.п.

Але навіть з таким дефіцитом з цих нещасних 13 гривень можна дещо відкусити. Як виявилося, на центральному складі КУ спостерігається недостача продуктів порівняно з документами. Ймовірніше за все, йдеться або про фіктивні закупівлі (плюс відкат), або про банальне розкрадання.на загальну суму 1,44 млн. грн. Кидається в очі те, що деякі продукти закуповувалися з завищенням цін - наприклад, 10 тон гречки закупили приблизно по 66 грн за кілограм, але навіть побіжний пошук в інтернеті дозволяє знайти ціну в діапазоні 28-35 грн.

Окремо в списку фіктивних закупівель КУ стоять два суперпотужні комп’ютери вартістю 30 тис. грн. і 89 тис. грн. Не варто навіть замислюватися, навіщо така потужна техніка “Дитячому харчуванню”. Цікаво те, що за абсолютно однакової комплектації вартість обох відсутніх систем відрізняється втричі.

І на останок, у якості родзинки - майже канонічні “мертві душі”, які нібито працювали на КП на різних посадах, отримували зарплатню, але насправді їх ніколи там не було.

Не з’ясованим залишається лише питання, що з цим усім мають робити правоохоронні органи, які й раніше закривали очі на суцільний дерибан тих нещасних копійок, що виділяються на шкільні обіди.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх