Цей тиждень, з точки зору уряду, можна охарактеризувати як не боротьбу з бідністю, а боротьбу з бідними. Зараз розповім чому.
Уряд і малозабезпечені
На цьому тижні уряд прийняв рішення, в якому скасовується поняття прожитковий мінімум, і замість нього він сам буде визначати суму достатню для проживання. Прожитковий мінімум - це та цифра, яка далі використовується для розрахунку заробітних плат бюджетникам, доплати інвалідам та іншим. Тобто, це соціальні гарантії, які надає держава, людям, у яких є дійсно проблеми. Скасувавши цей показник, Кабінету міністрів надається ручне управління. Тобто порахували, а скільки грошей "нацарювали" за поточний період, поділили на кількість населення, якому потрібно допомагати і отримали гривень 100 або 200, причому без будь-яких зобов'язань. І не потрібно позичати гроші за кордоном.
Дефолт і долар по сто вже в наступному році?
Ви знаєте, якщо зайти на сайт Національного банку України, там є окремі звіти, які Національний банк відправляє до Вашингтона в МВФ. Так, тепер ми звітуємо і в МВФ теж щомісяця. Не перед своїм народом, а перед певним органом в Сполучених Штатах Америки. Так ось, в цьому звіті є кілька цікавих показників, які ви можете там побачити і порівняти. Я спробую пояснити вам простіше. Портфельні інвестиції в нормальних економічно розвинених країнах − це скільки цінних паперів бізнес цієї країни розмістив на зовнішніх ринках, привернув таким чином до себе в бізнес грошей і це показник зростання економіки. Але не в нашому випадку, тому що 99% портфельних інвестицій в Україні − це гроші, які залучає, не бізнес,а країна. Так ось 2 показника: портфельних інвестицій − більше 4 мільярдів доларів, а прямих інвестицій (гроші, які будь-який бізнесмен-іноземець привіз в Україну, профінансував будівництво якогось підприємства) − їх, послухайте, трохи більше одного мільярда. Вдумайтеся, 4 мільярди і 1 мільярд − різниця в 4 рази. Ви знаєте, так було в Греції перед дефолтом, так було в Чилі та Аргентині. Це говорить про те, що насувається колапс. Я думаю, ми з вами можемо через 4 місяці переглянути мій блог і згадати про це. Але, я певен, дуже висока ймовірність того, що у нас через 6 місяців почнеться економічний колапс: буде рости непомірно курс долара, будуть інші проблеми. Чому? Тому, що бізнес звужується. А займаємо ми гроші, як держава, де тільки можемо. До речі, золотовалютні запаси України тільки за 3 місяці зменшилися на 1 мільярд доларів.
Провал нормандського формату
Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Путін поки не бачить доцільності зустрічі із Зеленським у нормандському форматі. Друзі, а про що ми говорили останні 2 місяці? Відведення військ, суперечки, ми поділили нашу країну знову на 2 табори: тих, хто був за відведення і проти. І ось, на виході ми отримали пшик. Я вам казав у попередніх своїх блогах, що це все дурниця, це тільки ширма. Путін не зацікавлений у припиненні конфлікту поки не буде мати надійні гарантії, що ми так і залишимося бампером між Європою і Росією. Його така ситуація влаштовує. Я повертаюся ще раз і ще раз до того, що необхідно зшивати нашу країну. Тільки, коли ми будемо сильними, ми будемо суверенними і незалежними. Тільки тоді, коли ми почнемо розвивати свій бізнес, а не будемо думати про те, як продати землю, як продати "Укрзалізницю" і інші державні підприємства.
На жаль, цей тиждень був не під гаслом "боротьба з бідністю", а під гаслом "боротьба з бідними".
не знаю може через те що не є
економічним експертом і в сфері фінансів в вчасності і через розвинену
уяву і схиляюсь до деяких песимістичних висновків, якими все ж таки
поділюся.
не секрет що україна в 2014 році знаходилась в
переддефолтному стані. минула влада на мою думку по великому рахунку
реальних реформ не робила. а якщо відверто то просто користувалися
країною і тягли час підтримуючи все "на плаву". тому думаю зараз ми
перебуваємо в ненабагато кращому стані, якщо не в ще гіршому, бо
невідомо що нас чекає в наступному році. українська економіка дуже
слабка і сильно залежить від зовнішніх факторів.
якщо подивитись на
графік рівнів наших золотовалютних резервів по роках то можна побачити
що на початку 2015 року в нас було падіння до критичного рівня звр десь
біля 6 млрд. уряди яценюка а потім гройсмана "виправляли" це просто
беручи нові борги. і зараз в нас десь 21 млрд $. період коли можна
брати в борг зазвичай рано чи пізно закінчується і наступає період
віддавати борги. як на мене зараз цей момент і наступає.
мвф схоже
давати нам ще грошей не дуже і хоче. те що винен в цьому лише
коломойський на мою думку занадто просте пояснення. можливо наші справи
і справді не дуже райдужні і ми поки що не показуємо позитивних
результатів і не вселяємо оптимізм.
віддавати борги беручи гроші з
того ж самого звр ми не дуже хочемо тому що це подушка і так не дуже
велика м'яко кажучи. тому варіант брати нові борги щоб віддавати старі.
якось реструктуризувати борги новий уряд схоже і не намагається, можливо
не бачить можливості.
але ключове питання чи справді ми збираємось і
спроможні робити реальні і швидкі позитивні зміни в економіці, які б
покращували економічну ситуацію.
та судячи по проекту нового бюджету оптимізму і справді небагато.
нова
молода "космічна" команда "підсилена" старими кадрами від минулої
влади(нацбанк, міністр фінансів, навтогаз) в яких звичайно є деякий
досвід як тримати "на плаву" ситуацію і "тягнути час" але чи достатньо
цього. до цієї "кампанії" ще додав би відносно нового керівника
митниці, який запланував на рік реформу в своєму "господарстві".
до
речі "нові обличчя" прем'єр і його протеже міністр економіки, які теж
були прихильниками порошенка а зараз впевнено дивляться в "світле
майбутнє", як і гройсман в свій час. цікаво що їх так надихає?
додамо
ще те що піраміду овдз яку теж мабуть не від гарного життя збудували ну
можливо дехто хотів ще "трохи" на українцях підзаробити. це звичайно
нічого не виправдовує але можливо скепсис щодо економічної ситуації
якось стимулював декого до мародерських настроїв.
знов таки коломойський ще літом вже натякав на можливість дефолту і я не думаю що він просто так ляпав язиком тоді.
коротше
питання як довго можна буде ще тягнути "волинку" чи не завалиться все
це в кінці кінців трохи згодом не дочекавшись "прорива" чи "стрибка"
який нам вже нова влада обіцяє але через рік?
А сбережения и так всегда исключительно в $
Если речь идет именно о "заначке" на черный день, то лучше в 2-3 валютах и в нескольких банках.
Лично тебе лучше хранить в одной валюте в одном банке типа Михайловский или ему подобный.
Я ж писал для тех, кому нужно гарантированно сохранить сбережения (или большую их часть), а не жлобам, пытающимся разбогатеть ничего не делая.
Его такая ситуация влаштовуе , потому что он видит - что она не устраивает нас , Украину .
Нам нужно повернуть ситуацию в свою сторону , и показать что раз так то -и нас всё устраивает ,, и сложившаяся ситуация - " ни вашим - ни нашим ", нам только на руку . Это заставит кацапов шевелиться .
Отчеты НБУ показывают, что бизнес сужается - надвигается экономический коллапс, - нардеп Бондарев
К чему бы это?
Почём это?
И Юля вылезла в телевизоре....
Не перед своїм народом, а перед певним органом в Сполучених Штатах Америки
Манипуляция чистой воды на ровном месте. Типа эту информацию прячут от "своего народа" и тайно передают через шпионов в МВФ.
1. Подавляющему большинству "своего народа" эти цифры - филькина грамота. Потому что простой нарид свой семейный бюджет расчитать не в состоянии, не говоря про глобальные экономические показатели и серьезную аналитику.
2. Кому надо и интересно, ювелком - есть сайт, все данные открыты (за исключением БТ). Более того, НБУ обязан отвечать на запросы граждан. Так что было бы желание знать и умение спросить то, что нужно.
3. Я жутко расстрою и испугаю некоторых.
НБУ отправляет отчеты в МВФ не ещемесячно, а ежедневно. Это специальные отчеты, которые составлены по требованию МВФ с теми показателями и алгоритмами, которые именно МФВ интересуют.
ПыСы: Было бы странно, если бы кредитор не интересовался финансовым и экономическим состоянием кредитуемого.
Сводный платежный баланс Украины в сентябре 2019 года был сведен с профицитом $60 млн, тогда как в сентябре 2018 года его дефицит составлял $582 млн, свидетельствуют предварительные данные Национального банка Украины (НБУ).
По данным НБУ, в целом за девять месяцев этого года сводный платежный баланс сведен с профицитом $2,214 млрд по сравнению с дефицитом $418 млн за девять месяцев 2018 года.
Дефицит текущего счета платежного баланса в сентябре 2019 года уменьшился до $1,1 млрд (7,4% ВВП) по сравнению с $1,4 млрд (11,8% ВВП) в сентябре прошлого года.
За январь-сентябрь 2019 года дефицит текущего счета составил $2,7 млрд (2,5% ВВП) против $3,4 млрд (3,7% ВВП) за тот же период прошлого года.
Экспорт товаров в сентябре текущего года рос более высокими темпами по сравнению с их импортом - на 11,9% и на 2% соответственно.
Таким чином, за 9 місяців дефіцит поточного рахунку склав лише $2,7 млрд, що значно краще ніж у минулому році. Надходження від заробітчан перекривають всі мінуси по поточному рахунку. В цьому році тільки від заробітчан надійде в Україну приблизно $12 млрд. За 9 місяців профіцит зведеного платіжного балансу склав $2,214 млрд. Тобто, на $2,214 млрд. надійшло в Україну більше, ніж вийшло.
Девальваційний тиск на гривню закінчиться у 20-х числах листопада і гривня продовжить зміцнюватись. Думаю, до Нового року побачимо курс близько 23 грн за долар.
Я не знаю навіщо всі ці люди нагнітають алармістські настрої. Я думаю, їм дуже хочеться знову дістатись до корита.
Энергохолдинг ДТЭК, принадлежащий Ринату Ахметову, предлагает с 1 января 2020 года при потреблении до 100 кВт-ч/месяц электрической энергии поднять тариф на 86,7% (или на 0,78 гривен) - до 1,68 гривны/кВт-ч. Об этом в Facebook сообщил депутат Верховной Рады от фракции «Слуги народа», председатель парламентского комитета по вопросам энергетики и жилищно-коммунальных услуг Андрей Герус.
Как написал нардеп, что на совещаниях в Министерстве энергетики и защиты окружающей среды руководители ДТЭК заявили, что при снижении стоимости электроэнергии компания перестанет закупать уголь. При этом в ДТЭК неоднократно упоминали и о возможной остановке Луганской теплоэлектростанции из-за прекращения поставок угля.
«Вместе с тем у «немонополиста» был свой план, как выйти из этой ситуации - это повышение тарифов на электроэнергию для населения», - отметил Герус.
По его словам, ДТЭК предлагает с 1 января 2020 года увеличить тариф на первые 100 кВт-ч/месяц на 86,7% до 1,68 гривны/кВт-ч. Это позволит получать дополнительно 12,5 млрд гривен в год. Также предлагается при потреблении более 500 кВт-ч/месяц поднять тариф на 71,4% или на 1,2 грн - до 2,88 гривны/кВт-ч. Это даст дополнительных 2,3 млрд гривен в год.