EN|RU|UK
Блоги Борис Бабін
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  668  10

Цинічна брехня дипломатів держави-терориста

Вчорашнє рішення Міжнародного Суду ООН у справі проти РФ нарешті отримало коментар тамтешнього МЗС, що наразі некритично поширюють й вітчізняні медіа.

Мабуть, маючи дивну довіру до слів російських дипломатів, які ніколи не брешуть. Ось і цього разу колеги Захарової думали що писати цілу добу, використали масу речовин, та - не збрехали. Майже. Бо, суто за Фрейдом, Клуб Старої Лошаді сьогодні радісно повідомив про ...нову перемогу російської дипломатії в МС ООН з питань Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму (МКБФТ/ICSFT).

Адже, як радісно поширює "альтернативну правду" Смоленська площа, "Суд підтримав позицію Росії, за якою питання, пов`язані з фінансуванням тероризму з боку держави та її посадових осіб.... в принципі не регулюються МКБФТ та не можуть бути предметом розгляду в цій справі". Тобто РФ, як держава, заканибальскою логікою тамтешніх дипломатів, нібито може безкарно фінансувати терористів, що нібито підтвердив й МС ООН.

Що ж, потреба в альтернативній реальності для росіян тепер стає гострою як ніколи. Адже питання відповідальності за фінансування тероризму для посадовців РФ після вчорашнього рішення набуло максимальної, вже суто практичної актуальності. Звісно саме тому в 2018 році РФ заперечувала проти юрисдикції МС ООН з цих питань, посилаючися на те, що МКБФТ/ICSFT у ст. 2 нібито передбачає відповідальність лише для "приватних осіб", а терор на Донбасі - фінансували ж насамперед особи посадові. Але насправді, звісно, Україна ніколи й не стверджувала узаяві до МС ООН про фінансування тероризму саме з боку держави Росія, зовсім ні. Йшлося про фінансування тероризму з боку низки осіб.

Адже насправді у ст. 2 ICSFT йдеться про відповідальність "кожного" ("любое лицо", "any person", "quiconque", "quien"), і саме на цьому робила акцент Україна, бо прикладом посадова особа також є "кожною [особою]", як мінімум коли прямо не виступає від імені держави з спеціальною державною функцією. Тобто, або РФ в Гаазі скаже Суду ООН - так, цей полковник виконував пряме державне завдання з фінансування тероризму, або цей полковний точно стає саме тою "кожною особою", про яке каже ICSFT. І навіть виконучи накази держави він може, якщо юристи Covington будуть на висоті, бути субєктом ICSFT. Бо формально ж немає такої посади "фінансист терористів" з визначеними посадовими обов`язками, навіть в держапараті РФ.

Саме такі міркування висловив МС ООН у вчорашньому рішенні, вказуючи у п. 61: "Конвенція не містить виключень з будь-якої категорії осіб. Вона застосовна як до осіб, що діють у приватній спосіб,так й до тих хто є державними агентами" ("The Convention contains no exclusion of any category of persons. It applies both to persons who are acting in a private capacity and to those who are State agents."). І констатуючи, що РФ за ICSFT формально не буде визнаною державою-терористом, МС ООН справедливо завважив у п. 60, що "висновок про те, що фінансування державою терористичних актів знаходиться поза дією ICSFT, не робить його [фінансування] правомірним у міжнародному праві".

Що ж, дешева брехня є доброю ознакою не тільки слабкості та невпевненості, але й тупості виконавців у МЗС РФ.

 Топ комментарии
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх