EN|RU|UK
Блоги Наталья Веселова
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  184  0

Допомога при народженні дитини - бути чи не бути?

Стосовно виплат при народженні дитини.

Важливо, щоб держава мотивувала українців не лише народжувати, а й займатись вихованням дітей як мінімум до 18 років.

До чого може призвести ініціатива Уряду «виплачувати допомогу лише тим, хто реально потребує»?

По-перше, до приховування доходів майбутніх батьків дитини.
По-друге, до розірвання або й зовсім неукладення ними шлюбів.
По-третє, до зменшення народжуванності серед тих, хто працює, сплачує податки, і збільшення серед тих, хто за рахунок цих податків отримає потім допомогу.

Моі висновки ґрунтуються на 11-річному досвіді роботи головним державним інспектором УПСЗН. В мої обов‘язки входили в тому числі і перевірки цільового використання допомоги при народженні дитини. Саме в період моєї служби збільшилися одноразові виплати і почався бум народжуванності.

Я можу довго розказувати реальні історії про мам, які прямо у родзалі вимагали видати ім гроші, бо «вона для держави народила дитину»; про жінок, які так-сяк доглядали дітей до трьох років, а потім віддавали їх у сиротинець; про немовлят, які вигинались немов струна у ліжечку, бо разом з материнським молоком отримували смертельну дозу алкоголю.

Але краще я розкажу про те, як Німеччина стимулює своїх громадян не лише поліпшувати демографічну ситуацію, а й сплачувати податки і не приховувати свої доходи.

Отже у Німеччині виплачують допомогу при народженні у фіксованому розмірі тим, хто не працював до декретної відпустки, не має стажу роботи, не платив податки.

А от для тих, хто мав стаж роботи, умови надання допомоги інші. Йти в декретну відпустку та отримувати допомогу можуть як мама, так і тато новонародженої дитини. В такому випадку розмір виплати залежить від середньмісячного оподаткованого розміру доходу того з батьків, який буде доглядати за малюком, та від тривалості самої відпустки. Якщо декрет буде складати рік, то щомісячно сім‘я буде отримувати по 90% від середньмісячноі зарплати. Якщо два роки, то по 70%. Якщо три роки, то щомісячні виплати будуть дорівнювати по 50% . Батьки самі обирають зручний для них вид відпустки по догляду за дитиною.

Як на мене, така система є справедливою і до громадян, і до державного бюджету.

Сподіваюсь, що ця інформація стане в пригоді міністру соцполітики Юлії Соколовській.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх