EN|RU|UK
Блоги Юрий Андреев
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  176  2

В Києві приватна клініка торгувала органами викрадених людей? Чи це все ж таки черговий фейк?

Або як народжуються міфи про чорних трансплантологів. 

Пам'ятаєте історію, де приватну клініку звинуватили в торгівлі людськими органами? Одразу ж два десятки інтернет-ресурсів зі своїми жахаючими заголовками передрукували по суті фейкову новину, написану одним не зовсім обізнаним журналістом зі слів невідомих правоохоронців на місці події. ))
Ми тоді всі разом посміялися над тим, як людські органи можуть зберігатися в рідкому азоті при температурі мінус 190 градусів. )))
Потім з'явився допис на сторінці Поліції Київської області https://www.facebook.com/190134267708420/posts/2540077652714058/

Так от. Наша організація офіційно звернулася до Національної Поліції та отримала відповідь. https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3173561622717352&id=100001906357165
Виявляється, ніяких солідних органів там не було і близько. А клініка взагалі займається регенераційною медициною.
Далі в тексті опишу більш детальніше про це.

Лікбез для поліції та ЗМІ. Частина друга.

Продовжуємо розвінчувати міфи та зраду. На наш запит до Нацполіції стосовно того, що ж було виявлено у столичному медичному центрі і чому саме відбувається провадження по статті 143 ККУ?
Із відповіді правоохоронних органів виходить, що за діяльністю медичного центру слідкували через підозри у порушені законодавства про працю! А кримінальне провадження по статті 143 ККУ було відкрите через те, що при обшуку було знайдено та вилучено «2 металеві бочки, в яких знаходяться пластикові ємкості (пробірки) з біологічними замороженими зразками».

Отже, фактично виходить, що солідних органів не знайдено, а лише заморожені зразки біологічних матеріалів. А це вже ніяким чином не стосується трансплантації! Адже:
1. Органів не знайдено
2. Біологічні матеріали були ЗАМОРОЖЕНІ.
На якій підставі інкримінується саме стаття 143 – не зрозуміло. Адже дія ЗУ про трансплантацію НЕ ПОШИРЮЄТЬСЯ на виготовлення біоімплантатів та ксеноімплантатів, донорство крові та її компонентів і діяльність, пов’язану з їх використанням, трансплантацію статевих залоз, репродуктивних клітин та живих ембріонів, аутотрансплантацію кісткового мозку, імплантацію, вилучення анатомічних матеріалів для діагностичних та наукових досліджень, діяльність банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини!

ІМОВІРНО, МОЖЛИВО, ГІПОТЕТИЧНО було порушення у отриманні біологічних зразків. Не знаю. Але знаю точно, що тут не йде мова про будь-яку трансплантацію – чорну, сіру, білу чи ще якусь! Тож, звертаємося до Нацполіції та всіх правоохоронних органів – не здіймайте галас там, де його немає! Подібними заявами ви знищуєте і без того кволу трансплантацію в Україні!

А ще. ГО «Національний рух «За трансплантацію» пропонує МВС України спільно проводити лекції для діючих працівників Нацполіції та для студентів. Зі свого боку гарантуємо залучення кваліфікованих юристів зі сфери медичного права!

Такі ж лекції були б корисні для журналістів, які не думаючи передруковують відвертий брєд про торгівлю органами. Такі публікації вводять в оману суспільство та лише шкодять розвитку системи трансплантації в Україні.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх