EN|RU|UK
Блоги Александр Михельсон
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  4058  5

За два місяці до

Тим часом, друзі, сьогодні по-своєму знаменна дата: два місяці до. І не лише до Нового року. Є й не настільки святкові речі, на жаль.

По-перше, за два місяці завершується дія чинного нині т. зв. "закону про особливий статус ОРДЛО". По-друге – дія контракту між "Газпромом" і "Нафтогазом" на транзит російського газу через територію України до Європи.

По другому пункту справи поки наче йдуть не найгіршим чином. Як прогнозували не лише експерти, а навіть ваш покірний слуга ще в лютому, з "Північним потоком-2" наші молодші брати до цієї дати ні фіга не встигають (окрема вдячність – Данії, яка трималася скільки могла, Єврокомісії з її "енергетичними пакетами" та, як не дивно, Меркель, хоча та, зрозуміло, діяла не в наших інтересах, а суто в своїх, бажаючи водночас і Німеччину зробити головним газовим хабом, але й не дозволити росіянам отримати монопольний контроль над шляхами поставок).

Наші позиції сильні, а вчора Веховна Рада нарешті прийняла важливий закон про анбандлінг (погугліть, хто не знає). Раніше наші відповідальні чиновники прогнозували остаточне вирішення питання по анбандлінгу до середини грудня; якщо встигнемо – збережемо підтримку Європи в тому, що "Газпром" повинен укласти довгостроковий договір на транзит з достатніми обсягами, щоб ми не дуже втратили від нинішніх щорічних 3 млрд дол. щорічного доходу.

Водночас це може бути, якщо не буде політичного втручання в справу. Путін буквально днями вже навіть пообіцяв нам дешевий газ; він-то все пообіцяє, аби дотягти до повноцінного запуску як "Північного потоку-2", так і "Турецького потоку" (власне, цей другий запустять раніше). А потім виявиться, що обіцялося тільки на рік-півтора.

При цьому водночас Путін без зайвої скромності вимагає від нас пробачити "Газпрому" майже 2,6 млрд дол. боргів (да-да, боргів "Газпрому" перед нами, а не навпаки).

У нас, миролюбних, звичайно, почнеться великий галас про "економічну доцільність", "дешевші поставки" і, словом, шо треба слухатись Путіна. Коротко я про це вже казав. Ну, подивимося.

По другому пункту все цікавіше. Зе-команда весь час, скільки існує при владі, б’є себе п’ятою в груди, що в новому законі по ОРДЛО "червоних ліній" перейдено не буде. При цьому ті "лінії", які озвучуються, банально злизані з нині чинного закону імені "кривавого бариги" Порошенка. Які ж лінії намалюють нинішні "не-бариги" В РЕАЛЬНОСТІ – питання питань.

Дуже характерно, що чільні представники влади 100500 разів обіцяли "широке суспільне обговорення" законопроекту, але поки що ним і не пахне. Тобто не лише обговоренням, а й законопроектом. От, наприклад, у Маріуполі – знов-таки, вчора ж – був отой форум єдності, чи що. Ще 6 жовтня спікер Дмитро Разумков обіцяв, що на цьому форумі презентують стратегію реінтеграції Донбасу й Криму. Але почули ми тільки абстрактні фрази від президента про те, що не всі сепаратисти – сепаратисти, та конкретний шкандаль від пана Сивохо, що, мовляв, миру заважає "агресивна меншість" – ну справді, не Росія ж окупант, як можна.

Конкретні пропозиції, ясен пень, "зненацька виникнуть" тільки після особистих переговорів Зеленського з Путіним. Але тим часом як наш президент чомусь носиться з цією зустріччю, як… всенародний лідер із писаною торбою, Путін нікуди не поспішає.

Кремль не тільки просуває все нові й нові умови. Він прямо вимагає узгодити всі його хотєлкі ДО зустрічі, а на зустрічі – тільки оформити. У зв’язку з чим вперше озвучена тим же Сивохо, але насправді давно відома тема про те, що, типу, в разі проведення виборів в ОРДЛО все виграють "слуги народу" і всьо буде тіп-топ, грає новими барвами. Адже подібну пропозицію Путін робив і Порошенку – про це сьогодні постараюся написати окремо.

Що тут додати?

Наступний раунд переговорів по газовому транзиту в рамках групи "Україна-Росія-ЄС" відбудеться в Брюсселі… колись. Наш профільний міністр Оржель готовий хоч 11-го листопада, їхній Новак – "в кінці місяця".

Наступна зустріч Тристоронньої контактної групи по Донбасу відбудеться в Мінську 12 листопада.

Омріяна президентом Зеленським зустріч у "Нормандському форматі" або відбудеться, або ні. Або колись, або ніколи. Тут ясності немає – власне, як і ясності в питанні "на фіга".

Нарешті, вже 4-го МАЄ ВІДБУТИСЯ "розведення військ" у Петрівському, Донецька обл.

Тож зберігайте спокій, стежте за новинами та гостріть розум. Не всі новини однаково ̶к̶о̶р̶и̶с̶н̶і̶ ой, тобто правдиві – особливо у такий веселий час.

Olexander Mykhelson

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх