EN|RU|UK
Блоги Борис Бабін
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  236  1

Доповідь Генсека ООН про Крим: назад у майбутнє

Дуже цікаво третю добу спостерігати за нинішнім бурхливим коментуванням з боку посадовців, експертів та медійників доповіді Генерального секретаря ООН "Стан справ в галузі прав людини в АРК та місті Севастополі, Україна" A/74/276.

Шановне товариство, цей документ було схвалене та оприлюднене два місяці тому (!!!), в серпні 2019 року, і те що наразі його абсолютно вірно, але - учергове процитував на ординарному ООНівському заході посадовець нашого МЗС - вже ніяк не зробить цю доповідь новиною. До речі, у серпні цей документ вже отримав в цілому об`єктивну оцінку з боку низки правозахисників. Втім, нинішнє "поверення у серпень" є трохи комічним, але не принциповим фактором, погано інше. У хорі нинішніх панегіріків доповіді я зовсім не чую ані критики цього документу, ані внятних пропозицій щодо реалізації його приписів.

Критика була б доцільна, адже ця доповідь звісно не ідеальна, але саме на її підставі Генасамблея ООН має схвалити нову резолюцію щодо Криму. Чого прикладом вартий дефіс у слові "крымско-татарский" в російськомовній версії тексту, уникнення визначення у доповіді цього етносу корінним народом, чі міркування документу про нібито не скорочення викладання в Криму на кримськотатарській та кримськотатарською мовами.

Нагадаю що наше мовчання автоматично стає згодою із доповіддю, до її останньої коми. Звісно таку складну роботу з критики документа МЗС УРСР може як завжди передоручити нашим партнерам. З іншого боку доповідь Генсека вимагає від України дуже багато зробити для захисту прав кримчан, і це нікому вже не передоручиш. А поки жодного публічного міркування чи заяви - як, коли й хто ці приписи виконуватиме - я абсолютно ніде не побачив. Відсутність такого реагування означатиме жорсткішу позицію щодо України у можливих нових "кримських" резолюціях Генасамблеї.

Ну й дуже поганим дзвіночком є, як на мене, компліменти доповіді на користь РФ, яка, нібито "ночей не спить" та все думає як же пустити в Крим моніторингову місію. За вищенаведених умов дуже добре, що з ООН, для корегування ситуації з доповіддю, можна працювати з різних майданчиків, зокрема й неурядових... Ну а особисто для мене та для все ж непоганої, цитуючі Шекспіра, "band of brothers" два роки життя та роботи в Херсоні вилилися у скромну примітку 80 до пункту 65 цієї доповіді. І насправді - це не так вже й погано за нинішніх умов.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх