EN|RU|UK
Блоги Геннадій Друзенко
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  2079  6

REALPOLITIK ДЛЯ НОВАЧКА: ЧИ ПЕРЕЖИВЕ УКРАЇНА АМЕРИКАНСЬКЕ ТОРНАДО?

Навіть побіжного перегляду сьогоднішніх новин у американських ЗМІ та твітів провідних політиків США достатньо, аби переконатися, що Україна (та її президент) потрапили в епіцентр американського політичного торнадо.

І оприлюднення стенограми розмови двох президентів аж ніяк не вгамувало розбурхані пристрасті. Бо її зміст не надто цікавить американський політикум: демократам потрібний був привід (не причина!), аби розпочати фронтальний наступ на Трампа, а Президенту США - аби перейти у рішучу контратаку на демократів. Україні просто не поталанило стати спусковим гачком (casus belli) цієї війни.

Реакція американського політикума на оприлюднену стенограму — це не судовий розгляд, в якому суд ретельно вивчає та об’єктивно оцінює буквальний та фігуральний сенс кожного слова, інтонацію, обставини та контекст, в яких ці слова пролунали, особистість та психічний стан промовців тощо. На американському політичному олімпі обидва табори розчохлили зброю найбільшого калібру і вже встигли обмінятися першими пострілами.

Символічно, що після оприлюднення стенограми провідні республіканці та демократи прийшли до повністю протилежних висновків, прочитавши той самий текст. Лише кілька прикладів висновків з розшифровки тої самої злощасної телефонної розмови:

Адам Шифф, голова комітету з питань розвідки Палати представників, демократ: "Розшифровка виглядає як класичний бандитський шантаж".

Сенатор Берні Снайдерс, один з претендентів в кандидатів в претенденти СЩА від Демократичної партії: "Трамп - найбільш корумпований президент в історії США".

Лідер республіканської більшості в Сенаті Аддісон Мітчелл Макконнелл-молодший: "Ненсі Пелосі [лідер демократичної більшості в Палаті Представників, що ініціювала імпічмент] повинна вибачитись перед нацією, ба більше, постає питання, чи повинна вона залишитись на посаді".

Дональд Трамп загалом назвав своє спілкування із Зеленським по телефону "a perfect conversation" - ідеальною розмовою.

Мало нам американського торнадо, так ще й європейці почали висловлювати Зеленському своє "фе", нагадавши про свою "безпрецедентну допомогу" Україні під час каденції Порошенка. Хоча заради справедливості слід визнати, що сукупна європейська допомога за 5 років (включаючи кредити та витрати на свої компанії, що реалізовували проекти технічної допомоги в Україні) порівнювана з сумою переказів українських заробітчан за рік.

Києву треба чимшвидше засвоювати гіркий урок realpolitik. Треба зрозуміти, що мало кого у Вашингоні цікавить, що саме сказав Зеленський Трампу (наразі маємо тільки приблизну стенограму, а не дослівну розшифровку розмови двох президентів) і чому він це сказав. Нікого не цікавить неупереджене та фахове розслідування можливих протиправних дій Джо Байдена та Хантера Байдена під час перебування останнього у складі ради директорів "Бурисми". Нікого не цікавить, що у Зеленського "забули" спитати офіційний дозвіл на оприлюднення за означенням конфіденційної розмови президентів (що вже викликало ускладнення у стосунках з європейськими партнерами, які відверто недолюблюють Трампа).

Тепер топ-політиків в Америці цікавить лише відповідь на запитання: кого підтримає офіційний Київ. Чи навіть не так. З огляду на безпрецедентні ставки, американців цікавить, кого в Києві підтримає кожен з тих, хто може вплинути на результат наступних президентських виборів у США. Це означає, що команду Зеленського рватимуть на шмаття і республіканці, і демократи. Можуть активізувати розслідування проти Коломойського, можуть анулювати американсьтку візу Богдану, можуть пообіцяти Ситнику збереження на посаді, а можуть, навпаки, спокушати Рябошапку стати "головним силовиком" в Україні і зіграти у свою власну гру.

Відмовчатися не вдасться. Сказати, що це не наша війна - також. Ми вже стали ядерною зброєю у війні за Білий дім. А ядерні боєголовки не запитують, хочуть вони війни чи ні - ними стріляють.

В епіцентрі цього ідеального шторму, в який несподівано потрапила недосвідчена команда Зеленського, є тільки один рецепт порятунку корабля "Україна": зробити максимальну ставку на власний народ, а не на зовнішніх союзників, інтереси яких - як з‘ясувалося - далеко не завжди співпадають з інтересами України. Почати щиру розмову з українцями. Відверто сказати, що за справжню незалежність треба платити. Іноді життям і здоров’ям, як на Донбасі, іноді — власним добробутом, якщо йдеться про незалежність економічну.

Втім якщо зараз Зеленський продемонструє всьому світові, що для нього інтереси України понад усе, що ми вміємо не тільки змінювати геополітичних патронів, а й готові платити за справжню незалежність та суб‘єктність України в цьому жорстокому світі, якщо Президент мобілізує націю, яка йому наразі повірила, на війну за виживання на всіх фронтах, — за кілька років Україну буде не впізнати.

З головного європейського troublemaker‘а, знаряддя розбірок між демократами та республіканцями в США та поставщика сировини та дешевої робочої сили на світові ринки, Україна перетвориться на справжнього провайдера змін, шанованого (хоча і не завжли зручного) члена світової спільноти та землю свободи і можливостей для сучасних пасіонаріїв. Шанси насправді невеликі, але вони є.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх