EN|RU|UK
Блоги Андрій Клименко
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  336  0

Песимізм МЗС щодо санкційного режиму

Колега Сидоренко зробив цікаве інтерв'ю з міністром закордонних справ. З якого випливає "тайний ход карти", який ми у ФБ багато роз'яснували:
"формула Ш" - вимоги ОБСЄ до виборів - неможливість їх проведення без деокупації...

Цитата міністра: "Вибори проводитимуть на основі українського закону... Ми не можемо собі уявити, яким чином їх проводити у цьому випадку. Український закон не передбачає ніяких ЛНР і ДНР, ніяких іноземних збройних формувань. Це – вичерпна відповідь..."

Після цього питання про "зраду" може залишатися тільки як прояв невротичних станів.

Але мабуть інтерв'юер так тиснув на міністра своїм грізним виглядом, що пан Вадим був на мій погляд занадто песимістичним у питанні перспектив санкційного режиму в ЄС. Цитата:
"Санкції – це цілісний механізм. Якщо хтось із лідерів починає їздити в Росію або запрошувати Путіна сісти за стіл великої вісімки, дев’ятки, десятки – це теж питання санкцій. Рішення ПАРЄ, запрошення на засідання ОБСЄ представників так званих кримських організацій – усе це є провали, розсипання, відпадіння шматочків великого санкційного механізму.Усе це – деградація санкцій.І ми стурбовані, коли нам кажуть: "Ну, як же? От санкції перезатвердимо, там останній раунд ще на пів року". Ми кажемо: можливо, й перезатвердите, але ж ідеологічно санкції починають розвалюватися..."

Як людина, що з 2014 займається санкціями, не можу не погодитись з "цілісним механізмом". І стурбованість в мене теж є. Але я б хотів бачити в цьому питанні нашого міністра не песимістом, а активним центрфорвардом. Ми на зустрічах з іноземними делегаціями завжди кажемо так: "Ми бачимо сверхзусилля РФ що спрямовані на деградацію режиму санкцій, але ми цьому протидіємо, ми будемо допомагати країнам ЄС боротися з агентами Кремля в ЄС, щоб не скорочувати, а поширювати санкції. І впевнені в успіху".

На моє відчуття, песимізм МЗС пов'язаний з тим, що там немає нікого, хто б системно (як в РФ) займався моніторингом санкційного режиму та його посиленням. Ні на рівні заступника міністра, ні на рівні департаментів. Принаймні, ми (займаючись санкціями 6-й рік) таких людей не знаємо. Можемо додати оптимізму!

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх