EN|RU|UK
Блоги Данило Лубківський
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  1767  9

ЩО СКАЗАТИ ТРАМПУ. ПІД ОБСТАВИНАМИ НЕ МОЖНА ПРОГНУТИСЯ.

У Сполучених Штатах розгортається скандал навколо предмету останньої телефонної розмови Дональда Трампа і Володимира Зеленського та можливого тиску на українського президента.

У Вашингтоні загострюються пристрасті. Американські та світові медіа підвищують увагу до зустрічі Трампа і Зеленського, яка через кілька днів відбудеться в Нью-Йорку. Наростає медіа-хвиля, яка несе багато ризиків.

Але ця хвиля є також можливістю. У президента Зеленського з’являється масштабна трибуна, щоб виявити характер і нагадати світові про боротьбу України.

Президент повинен сказати своє слово не як заручник ситуації, а як державний діяч, який захищає свою країну.

Під обставинами не можна прогнутися.

Якою б не була важливою зустріч з Трампом, вона не може порівнятися з важливістю власної твердої позиції. Без твердої позиції ця зустріч може залишитися єдиною.

Маючи позицію, можна здобути авторитет, який відкриє двері до нових можливостей.

Це означає, що варто сказати кілька речей.

Україна хоче миру, але вона не прийме підміни миру на російських умовах. Президент України виявив добру волю і запропонував шлях до миру. Але «миротворчий бліцкриг» забуксував, бо його головна перешкода – позиція президента Путіна, який свідомо гальмує врегулювання.

Президент Зеленський мав би публічно застерегти президента Трампа від безкарного повернення Росії до повноцінного співробітництва. Такий підхід – хибний сигнал для всього світу, який послабить позиції Сполучених Штатів. Кремль стратегії не змінює. Москву цікавить лиш один варіант розвитку подій: контроль над Україною і розкол між західними демократіями.

Український президент повинен заявити про найбільш реалістичний пріоритет – спільний тиск Заходу на Москву, щоб гарантувати припинення кровопролиття і вбивств українських військових. Це – базова умова для будь-яких майбутніх дій.

Український президент повинен сказати про нерозривність справи звільнення Донбасу і Криму.

Він мав би звернутися за допомогою Сполучених Штатів продовжити звільнення наших людей з російського ув’язнення та ініціювати міжнародну платформу для порятунку полонених Кремля, захисту прав людей на окупованих територіях і допомоги постраждалим.

Президента Сполучених Штатів треба запросити в Україну.

Його треба запросити разом з американським бізнесом, а отже, підтвердити, що в країні пануватиме верховенство права, а не авторитаризм, узурпація та монополії.

І всій Америці треба дати ясний сигнал.

Україна ніколи не обиратиме поміж жодною із сторін у внутрішній політиці Сполучених Штатів.

Ми з рівною повагою ставимося і будемо ставитися до наших партнерів та союзників - республіканців і демократів.

Президент повинен апелювати не лише до президента Трампа, а до громадської думки в Сполучених Штатах.

Наш головний інтерес - зберегти і посилити підтримку України з боку обох партій і всього американського суспільства.

Це – єдиний можливий фарватер.

Резонанс від розмови Трампа і Зеленського треба використати на користь України. Не вдавати ані «акторську легкість», ані «романтичну піднесеність», ані «політичну запопадливість».

Треба тримати рівень і показати, що Україна має характер.

Ми – не розмінна монета.

Ми – велика держава.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх