EN|RU|UK
Блоги Валерій Пекар
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  1515  11

Совок починається в голові, і там же він закінчується

Мало хто з державних службовців зробив для модернізації України більше, ніж Volodymyr Viatrovych. Адже модернізація починається у голові. Вона починається з прощання з імперським середньовіччям, з імперською картиною минулого та імперськими символами. Модернізація починається з прощання з леніними та жуковими, з відкриття архівів та згадування власних героїв. Вона починається з відповіді на запитання, чому ми разом живемо в одній країні, -- а вже наслідком цієї відповіді є економічні реформи, інституції відкритого доступу та підзвітне урядування. Як казав Каха Бендукідзе, лише націоналісти роблять реформи.

Нещодавно ми зустрічалися з В'ятровичем, і я запитав, наскільки незворотні зміни. Володимир посміхнувся і відповів: "Ну, леніних вони вже точно не зможуть всіх повернути на старі постаменти". Він правий. Не можна жити на вулиці Леніна у місті Комсомольську і будувати європейську ліберальну демократичну країну. Совок починається в голові, і там же він закінчується.

Не було жодної причини звільняти В'ятровича, окрім ненависті до нього нинішніх очільників держави.

Якщо уважно почитати наших ворогів, одна з основних їхніх стратегій називається "холодна пам'ять". Це те, проти чого билася команда В'ятровича.

Дякую, Володимире!

 Топ комментарии
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх