EN|RU|UK
Блоги Сергей Иванов
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  3845  9

Прибуткова юстиція

Кожну нову українську владу в результаті гублять три речі. Перша - жадібність, друга - відірваність від реальності, третя - “договірняки” з попередниками. З одного боку, в парадигмі спадковості влади немає нічого поганого, але тільки не в нас. Українська державна система настільки хвора, що будь-які спроби побудувати щось нове на старому ґрунті приречені на фіаско. Держава - це насамперед люди. Від ефективності цих людей залежить, працюватиме вона чи ні. Наразі держава не працює, оскільки надто багато неефективних, пов’язаних по руках і ногах круговою порукою людей її уособлюють.

В цьому тексті, як і в більшості попередніх, в якості прикладу ми розглянемо конкретного чиновника - держсекретаря Міністерства юстиції Анну Буяджи, яку в самому відомстві вважають сірим кардиналом. Вперше я почув про неї, коли вона заблокувала призначення Анни Калинчук на посаду очільниці люстраційного департаменту, мовляв, як це 23-річна дівчина - і головою департаменту міністерства. Співробітники міністерства казали, що Буяджи дуже наближена до міністра Павла Петренка, адже їх пов’язує робота в адвокатській компанії МЛГруп, співзасновником якої був Петренко, тому вона уповноважена артикулювати непопулярні рішення, які він ухвалив. 

Отже що нам відомо про Анну? Її кар’єрний стрибок збігся в часі з перемогою Революції гідності і подальшим призначенням Петренка на посаду. Спочатку Анна очолила Державну реєстраційну службу, потім стала міністром Кабінету міністрів в уряді Арсенія Яценюка. Після відставки Яценюка Петренко забрав Буяджи у Мінюст, де вона нетривалий час працювала помічником міністра, потім заступником міністра - керівником апарату, а в 2017-му стала держсекретарем Мінюсту. Держсеркретар - це дуже серйозна посада з не менш серйозними повноваженнями, у т.ч. правом призначати та звільняти держслужбовців у міністерстві, а також - керівників підпорядкованих міністерству держпідприємств. 

2017-й рік в принципі виявився дуже успішним для Анни, яка крім посади отримала чоловіка - люстрованого заступника прокурора Одеської області Сергія Буяджи, якого називають бізнес-партнером кримінального авторитета Антимоса Кухілави. Після невдалої спроби очолити Державне агентство рибного господарства Буяджи зайнявся бізнесом, суттєво прикрасивши мільйонними статками та майном декларацію дружини. 

Ця особиста інформація не мала б особливого значення, якби в скандальних Ukrainian Papers не було опубліковане листування сім’ї Буяджи, з якого стало відомо, що чиновниця з чоловіком користуються незадекларованим будинком в Конча-Заспі Київської області, а також займаються відверто нелегальним бізнесом, а саме онлайн-казино. Дивний стартап для держсекретаря Мінюсту, хоча насправді дивного тут мало. Посада і “криша” є, чому б не спробувати. 

Попри те, що інформація про специфічні бізнес-інтереси Буяджи набула певного медійного резонансу, жодної реакції з боку антикорупційних органів немає, хоча навряд чи є проблемою перевірити відповідність даних, зазначених у декларації, реальним. Будемо сподіватись, що відповідь на це питання буде оприлюднено найближчим часом.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх