EN|RU|UK
Блоги Виктор Вишнев
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  67  0

Торгівля квотами на он-лайн аукціоні несе прибутки бюджету

Три роки тому Кабінетом міністрів України було прийнято рішення про трансформацію існуючої тоді закритої процедури з розподілу національної квоти на імпорт озоноруйнівних речовин у відкриті елекронні аукціони. Це дало змогу учасникам отримати квоти шляхом участі в чесних торгах на конкурентній основі, організатором котрих виступило ДП “СЕТАМ”.

Обмеження на ввезення озоноруйнівних речовин введені відповідно до Монреальського протоколу, який був розроблений для протидії руйнуванню озонового шару, та ратифікований 196-ма країнами. В тому числі, і Україною.

На перших торгах у 2017 році за заявкою Міністерства екології та природних ресурсів України ДП “СЕТАМ” розмістило на своєму майданчику 10 лотів, що були реалізовані на загальну суму трохи більше 46 тис. грн.

Уже наступного року за 16 таких лотів через конкуренту боротьбу між зацікавленими учасниками торгів середня ціна продажу зросла майже на 1500%(!).


Цьогорічні ж торги відзначилися не менш разючими змінами: середня ціна за лоти (котрих було уже 20) склала 184 000 грн.

Тобто в порівнянні з першими аналогічними торгами трирічної давнини, конкуренція на відкритому сучасному електронному аукціоні, якому довіряють користувачі, принесла вражаючий приріст ціни — 4000% (аналітику наводимо нижче).


Таким чином аукціони OpenMarket поєднали в собі відразу три функції та сучасні тенденції:

- налагодили ефективну взаємодію з державним органом у форматі “state for state”;

- підтримали свідому екологічність, що набирає обертів у всьому світі, в тому числі і в Україні, де ми намагаємось мінімізувати наслідки шкідливого впливу на природу консьюмеризму;

- та виконали свою головну закономірну місію — шляхом організації чесних доступних торгів сприяли зростанню ціни за представлені замовником лоти.

Ось так у 21-му столітті державне підприємство може протирічити стереотипам і бути не тільки результативним інструментом максимізації економічної вигоди замовників, а й інноваційним, соціально орієнтованим та екологічно friendly.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх