EN|RU|UK
Блоги Павло Мороз
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  306  0

Дайджест викликів для нової влади, Частина друга

Сьогодні пропоную продовжити розпочату вчора тему викликів для новообраної влади. Бо викликів, насправді, більш ніж достатньо. Отже, сьогодні обговоримо: проблеми ФОПів, ліс, легалізацію азартних ігор, енергоефективні заходи на рівні держави, так звану систему «держава у смартфоні» і глобальну приватизацію.

Почнемо з останнього – приватизація.

Масштабна та велика приватизація – це вже як легенда, адже про неї чутно ще з 2014 року, коли Кабмін затвердив перелік об'єктів державної власності, що підлягають приватизації. Серед них такі, як «Сумихімпром», «Центренерго», «Одеський припортовий завод» та десь сотня інших.

Але якщо ви пошукаєте новини про ці «об’єкти», то знайдете лише те, що жоден з них не проданий досі. «Знакова приватизація», яка повинна була стати взірцем роздержавлення і драйвером для залучення інвестицій, перетворилася на посміх.

Що новий уряд та парламент будуть робити з цими обіцянками та об’єктами – поки що незрозуміло.

«Держава у смартфоні» 

А ось про цей проект, на відміну від приватизації, відомо досить багато. Більше того, для цього проекту було навіть досить багато зроблено. Наприклад, є законопроект «Про публічні електронні реєстри» № 8602 від 13 липня 2018 року, який залишилось тільки прийняти. Також вже є ініціативи для створення єдиного демографічного реєстру для впровадження унікального ідентифікатора громадянина. Його, щоправда, треба ще реалізувати без факапів. І на основі цього забезпечити захист персональних даних громадян, аби українці знали, що незважаючи на те, що держава має всю інформацію про них – дані залишаться конфіденційними.

Також для цього треба впровадити безкоштовний ЕЦП на базі MobileID, а не купи акредитованих центрів. Запустити 4G на території всієї країни, наскільки б нереально це не звучало. Чи впораються? Та наскільки швидко? 

Енергоефективність

Якщо ви думаєте, що це найменша проблема з усіх можливих, то ви помиляєтесь. Почитайте попередній блог про борги за комунальні послуги, згадайте проблеми «Північного потоку 2» і ви зрозумієте, чому це так важливо.

Застарілий житловий фонд (про який, до речі, теж йшлося у попередньому блозі) в Україні здебільшого опалюється газом, значна частина якого імпортується. У 2018 році Україна закупила імпортного газу на 3,12 млрд доларів.

Тож не варто сумніватись, що енергоефективність є стратегічним завданням для України.

Азартні ігри

Ще одна діра у бюджеті – азартні ігри. І вся проблема в тому, що вони не нелегальні, вони напівлегальні. Як це? Дуже просто: звісно, в Україні азартні ігри заборонені, але такі заклади прикриваються державними лотереями. Детальніше про це тут.

І окрім того, що ніяких надходжень до бюджету не йде, сфера продовжує працювати – ліцензії у операторів на проведення лотерей теж вже закінчились, але вони можуть функціонувати доти, поки не буде врегульоване відповідне законодавство, а врегульовувати його ніхто не поспішає.

МВФ проти, але галузь лишається у тіні. І буде там – аж поки її не врегулюють законодавчо або поки не позбудуться зовсім. Яке рішення прийме нова влада? Спостерігаємо.

Ліс

Я про ліс-кругляк. Детальніше про схему лісу-кругляку можете почитати тут. Цю статтю я писав восени минулого року. З того часу нічого не змінилось. Мораторій на експорт лісу-кругляку 2015 року так і не вирішив головної проблеми, через яку він був запроваджений – він не зменшив обсяги вирубки лісів.

І досі перед тепер вже новою владою постає питання: як налагодити відносини з ЄС в цьому питанні, запобігти «знелісненню» і захистити інтереси українських деревообробних підприємств.

ФОПи

ФОПівські проблеми теж із категорії «вічних». «Спростити чи не спростити?» – питання, яке викликає безліч суперечок. Адже з одного боку, це дозволяє бізнесу законно мінімізувати податкове навантаження, а з іншого – залишається неймовірно чутливим соціальним питанням.

Поки що новообрана влада виступала за збереження спрощенки. Але як буде на ділі, подивимось.

Як бачите, викликів – купа. Хочеться спостерігати за розвитком усіх галузей та бачити конкретні дії. 


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх