EN|RU|UK
Блоги Богдан Яременко
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  287  3

Дипломатичність і ПАРЄ

Не всі в Україні розуміють дипломатичність.

Ну, що ж - відкинемо її.

Ось Володимир Ар"єв, а слідом за ним, як заведено, армія е-шавок кинулась обсмоктувати з усіх сторін мій коментар щодо повернення Росії в ПАРЄ.

За моїм висловом про те, що завданням України є не добиватися виключення Росії з ПАРЄ, а добиватися прийняття резолюцій, які відображають наші інтереси, було кілька причин.

Одна з них - згладити наслідки майбутньої прикрої поразки - зміни статуту ПАРЄ в той спосіб, що не лише поверне Росію в зал засідань, але і унеможливить будь-які санкції проти будь-якої держави порушниці правил і принципів Ради Європи впринципі.

Ця поразка відбудеться. Вона запрограмована.

Справа в тому, що уся тема "санкцій проти Росії в Раді Європи" і "вилучення Росії з Ради Європи" - висмоктона з пальця. Це віртуальна недоперемога віртуальної недодипломатії.

Україна ніколи не ставила за мету і не вела цілеспрямованої діяльності з вилучення Росії з жодної міжнародної організації.

Якби це було інакше, ми б слідом за Іриною Геращенко і згаданим вже Володимиром Ар"євим дерли б на собі волосся не лише з приводу "повернення Росії в ПАРЄ", але і щодо того, що Росія любісінько залишається членом парламентських асамблей ОБСЄ чи, наприклад, ОЧЕС. Залишається, бо ніщо і ніхто ніколи не загрожував щось зробити.

Засідання парламентських асамблей ОБСЄ чи ОЧЕС відбуваються з неменшою регулярністю, ніж в Раді Європі, але підіть пошукайте за п"ять останніх років які-небудь заяви Порошенка, як чільного дипломата, чи Ар"єва, чи будь-якого іншого підбріхувача з кубла "плананаконда" про необхідність позбавлення Росії права голосу, чи її вигнання з цих організацій.

Уся ситуація в Раді Європі сталась на куражі. Ми, Богу дякувати, маємо друзів в Європі, і вони прийняли рішення, що справедливо критикують та засуджують Росію. Але далі вже сама Росія зіграла на знанні статуту, що хоч і примусило її на пару років добровільно покинути залу ПАРЄ, але зрештою дозволить повернутися тріумфатором.

Рішення про виключення Росії з РЄ чи вигнання російської делегації з ПАРЄ ніколи не було. Не існувало в природі.

Його вигадали чи віртуально сконструювали члени нашої делегації, для яких слова чи букви на папері завжди були важливіші за реальні дії. Саме тому, слід думати, Порошенко виголосив обурливе і несправедливе порівняння дипломатів з солдатами, які підставляються під ворожі кулі, стримуючи російську агресію.

І вигадавши цю перемогу Ар"єв і Ко загралися, що не помітили, як Росія нахабно, але цілеспрямовано обіграла.

Дипломатичні ранги щоправда деякі члени українських делегацій в ПАРЄ та ПА ОБСЄ отримали. А ось перемог, як вони їх собі і нам змальовували, не здобули.

Я не хотів тикати їм в обличчя цим програшем. Зрештою, це і моя, як громадянина України, поразка.

Але якщо Володимир Ар"єв вчергове прикидується дурнем, то що ж...

Пане Володимире, ваші безкінечні ігри в напівправду чи постправду, ваші боти, жага дешевих і легких перемог призвели до того, що Ви з Вашим президентом проср...ли президентські вибори.

Далі, через ті самі причини, невміння і небажання робити висновки ви вкупі з тими ж майже проср...ли парламентські вибори. О, ні, звичайно Ар"єв протиснувся і в нинішній парламент. Правда в списку. У Ар"єва і надалі все буде якийсь час непогано. Боти відпрацьовуватимуть якийсь час гроші Порошенка.

І зараз ви проср...те і ситуацію в ПАРЄ. Це результат ваших і нічиїх більше помилок.

Але проср...ти українську дипломатію і реальні інтереси України ми вам вже не дамо.

Я не хотів так ставити питання, бо сподівався залишити мости для співробітництва в новій Верховній Раді.

Але як ні, то й ні. Обійдемось без політичних брехунів і лузерів.

А за співробітництво з країнами, які підтримують позицію України в ПАРЄ, не переживайте. Ми з ними швидко домовимось, як обійти неприємну ситуацію і працювати далі. Зрештою, судячи з останніх заяв британців, вони вже шукають ці можливості. Поки член делегації України в ПАРЄ Володимир Ар"єв вигадує те, чого не було і не буде. Кожному ж своє.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх