EN|RU|UK
Блоги Андрій Тарасенко
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  205  1

ПриХватизація не приватизація

Політична система, яку встановила в Україні екс-партноменклатура на початку 90-х, є доволі монолітною. Характер дій різниться в кожної влади мінімально. Але промови в президентів справді різняться, це так. Однак рух України триває в один єдиний бік: послаблення державних інституцій, звуження державного й економічного суверенітету, узалежнення від іноземних держав і глобальних інституцій, безперервна приХватизація, яка то посилюється, то затухає... Але щоразу збільшує вплив наближених до держапарату бізнес-кланів (звуться олігархатом). Олігархічний соціалізм як є.

До чого ми прийшли на сьогодні? Знову велика приХватизація. Ще владі Порошенка в МВФ поставили умову — продати максимум держпідприємств. Боялися, не буде з чого повернути кредити. Команда Зеленського бадьоро виконує. Адже є вигода. Маю сумнів, що через нинішній рівень корупції не змогли чесно підняти підприємство — зате чесно продадуть.

Андрій Герус, представник президента в Кабміні, похвалився — велика приХватизація майже готова. "Зараз м'яч на полі Міністерства економіки. Якщо воно дасть відповідне погодження, то можна вже запустити приватизацію Одеського припортового заводу, ОГХК, Електроважмашу, шахти Краснолиманська і ще кількох підприємств. У нас є процес щодо Центренерго, який не заблокований у суді", — заявив Герус.

Українські націоналісти, Партія "Правий сектор" не проти приватизації як такої. Для нас принциповими є лише СТРАТЕГІЧНО ВАЖЛИВІ для країни підприємства, як Центро-/обленерго чи Одеський припортовий завод. Для нас принциповими є здолання корупції та захист економічного суверенітету. Проблема якраз у тім, що нинішнє роздержавлення має двоєдину передумову: 1) зовнішній тиск МВФ; 2) зобов'язання влади перед олігархами.

Приватизація при пануючій олігархії? Ні, дякую. Влада за всі роки Незалежності не організувала ефективний державний менеджмент і не видалила корупцію з підприємств. Вона їх збанкрутувала, щоби своїм продати дешевше. Тому ми не можемо визнати це роздержавлення справедливим. Ті підприємства, які можливо при модернізації зробити вельми й вельми прибутковими, зобов'язані працювати на добро нації. Чим більше держава без корупції та з прозорим ефективним менеджментом заробить із них — тим менше треба буде дерти податків з українців. Тим більше можна буде вкласти в розвиток України.

Партія "Правий сектор" проти приХватизації Зеленського!

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх