EN|RU|UK
Блоги Павло Булгак
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  359  0

#SaveМiнмолодьспорт! Ліквідація спортивного міністерства - загрожує підготовці до Олімпіади в Токіо-2020

Протягом 5 останні років спортсмени, тренери, фахівці у сфері фізичної культури та спорту, молодіжної політики та національно-патріотичного виховання неодноразово заявляли, що ліквідація профільного Міністерства молоді та спорту України, або його реорганізація, шляхом приєднання до інших міністерств – є необдуманим, шкідливим кроком. 

Кілька разів команді міністра Ігоря Жданова, спільно зі спортивною і молодіжною спільнотою, вдавалося відстояти право Мінмолодьспорту на існування. Проте над нашим Міністерством знову нависла загроза розформування та приєднання до інших міністерств, що неминуче відкине питання молоді та спорту на задвірки уваги держави.

Переконаний, молодіжна політика та спорт мають залишатися одним з окремих пріоритетних напрямків державної політики України. Про це свідчить міжнародний досвід та практика країн Європейського Союзу. Так, у сусідній Польщі функціонує Міністерство спорту і туризму. У Франції тривалий час успішно функціонувало Міністерство молоді та спорту. Нещодавно спорт в цій країні виділено в окремий пріоритетний напрямок державної політики в рамках Міністерства спорту Франції. В сусідній Румунії є Міністерство молоді та спорту. У Канаді працює Міністерство спорту та людей з особливими потребами, в Австралії функціонує Міністерство спорту.

Також існують обґрунтовані побоювання, що ліквідація і реорганізація Мінмолодьспорту, лише за рік до літніх Олімпійських та Паралімпійських ігор у Токіо-2020 - розбалансує сферу і поставить під загрозу підготовку до цих змагань та результат України на них. 

Така ж сумна доля може чекати на ефективність підготовки спортсменів до зимової Олімпіади-2022 в Пекіні. Не дарма відома спортсменка, Олімпійська чемпіонка з біатлону Олена Підгрушна, коли почула про плани ліквідувати рідне відомство заявила: "Міністерство нам потрібне, як повітря".

Закликаємо Президента України Володимира Зеленського та партію «Слуга Народу» вжити заходів для збереження Міністерства молоді та спорту, як окремого центрального органу виконавчої влади, що формує та реалізує державну політику в сферах: фізичної культури та спорту, молодіжної політики, національно-патріотичного виховання.

Якщо ви підтримуєте збереження Міністерства молоді та спорту, не заради чиновників, а заради інтересів молоді та спорту, долучайтеся флешмобу #SaveМiнмолодьспорт. Висловлюйте свої думки, ведіть дискусію, підтримуйте постами та репостами в соцмережах, не забувайте ставити хештег.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх