EN|RU|UK
Блоги Тарас Сириця
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  978  0

Інститут державного секретаря, як інструмент консервації корупціонерів. Ілюстрація на прикладі Мінмолодьспорту

Корупційна зграйка Жданова (міністр Мінмолодьспорту) та Гоцула (перший заступник Жданова) доживає останні дні в Міністерстві молоді та спорту. Але схоже ця зграйка не планує вирушати у вільне плавання, а навіть навпаки – закріпитися в галузі і контролювати фінансові потоки. План наступний – перемістити усіх кумів, помічників і радників в Управління «Укрспортзабезпечення». Власне туди, де зосереджується левова частка коштів, що виділяються з бюджету на спорт вищих досягнень. Жданов та Гоцул розраховують, що поки триватимуть дискусії про долю міністерства – вони продовжать косити тихою косою. Мовляв поки йтимуть дискусії, формуватиметься позиція керівництва держави щодо долі міністерства, власне втілюватиметься ця позиція в реальність – невідомо коли в поле зору нового Кабміну і очільників міністерства потрапить те «Укрспортзабезпечення».

Тим часом, поки питання незаконного звільнення керівника Управління розглядається в суді, Жданов-Гоцул призначили руками кишенькового Державного секретаря О.Немчінова виконуючим обов’язки начальника Управління такого собі Олександра Прокопова який вже встиг побувати  90-м номером у списку «Народного фронту» на виборах 2014 року (Гоцул Ігор Євгенович був 83-ім), а нині є депутатом Хмельницької районної ради чи то від Народного фронту, чи то від БПП, а також президентом федерації (і тут не варто дивуватися)  легкої атлетики Хмельницької області.

В.о. Прокопов, будучи абсолютно некомпетентним, почав свою діяльність на посаді з позбавлення повноважень заступника начальника Управління «Укрспортзабезпечення» М. Дьяченка, який відповідав за процедури закупівель і завдяки якому, у тому числі,  ці закупівлі здійснювалися прозоро та ефективно. Власне, якщо згадати, то саме руйнування корупційних закупівельних схем Жданова-Гоцула, стало причиною тривалого протистояння керівництва «Укрспортзабезпечення» та керівництва Мінмолодьспорту. Тому за наказом Жданова-Гоцула, Прокопов насамперед почав «налагоджувати» роботу у сфері закупівель. Також він викреслив М. Дьяченка з візування наказів про забезпечення проведення спортивних заходів, оскільки той здійснював ефективний контроль за цільовим та раціональним використанням бюджетних коштів, а це Прокопову та його хазяям страшенно не подобається. І ось, після завершення парламентських виборів, коли у цих діячів нарешті сформувалося усвідомлення, що вони будуть виметені без жодних варіантів, Прокопов також отримує команду від хазяїв негайно забезпечити вакансії для кумів, помічників та радників з метою гуртування і збереження корупційної зграї. Разом з тим, він навіть намагається заручитися підтримкою впливових людей з команди новообраного президента України.

І от декілька днів тому, Прокопов викликав до себе по черзі заступників начальника Управління та керівників ключових відділів і запропонував їм написати заяви на звільнення. В тому числі й М. Дьяченку та керівнику відділу закупівель Управління Д. Солов’ю. Це при тому, що завдяки їх роботі протягом останніх років було зекономлено десятки мільйонів гривень бюджетних коштів.

Співробітники, які отримали таку пропозицію, поцікавилися, чи є претензії до виконання ними своїх посадових обов’язків. На що отримали відповідь від Прокопова, що претензій немає. На запитання ж про підстави такої пропозиції, виконуючий обов’язки начальника Управління, який не пропрацював і двох місяців і повноваження якого завершуються 5 серпня поточного року, відповів, що це його право, а окрім того йому таке доручення дають з гори. Схоже, що ці діячі розглядають установу, як свою вотчину і навіть не збираються усвідомлювати, що державна установа це не приватна структура чи філіал федерації легкої атлетики.

Отже ті, хто працює чесно в інтересах спорту та держави, хто не так давно ще захищав Україну в окопах, а впродовж останніх років протистояв цій корупційній зграї, – фактично ламав систему з середини, – мають піти, щоб звільнити місця купці корупціонерів та законсервувати на посадах цих пройдисвітів – тобто «команду» Жданова-Гоцула. І це в умовах, коли в країні анонсується тотальний демонтаж старої корупційної системи.

При цьому, «команда» вважає, що матиме залізні гарантії збереження, оскільки на охороні її недоторканості стоятиме цей самий кишеньковий  Державний секретар Мінмолодьспорту О. Немчінов. Він теж голова федерації (і тут знову не варто дивуватися) легкої атлетики міста Севастополь. Згідно з положеннями Закону України «Про центральні органи виконавчої влади України», Державний секретар міністерства призначає на посаду та звільняє з посади керівників підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління міністерства і, водночас, Державний секретар міністерства призначається на посаду Кабінетом Міністрів України за поданням Комісії з питань вищого корпусу державної служби строком на п’ять років з правом повторного призначення. Тобто О. Немчінов планує перебувати на посаді Державного секретаря, ще декілька років до завершення першої каденції незалежно від того, хто буде міністром і лише він матиме повноваження звільняти чи призначати керівника «Укрспортзабезпечення», а той, у свою чергу, – керівний склад Установи.

Отже резюмуючи:

Модель дуже проста і надійна – міністр Жданов і його перший заступник (він же голова федерації легкої атлетики України) І. Гоцул, мають кишенькового Державного секретаря (він же голова федерації легкої атлетики м. Севастополь) О. Немчінова, який, своєю чергою, призначає керівником Управління «Укрспортзабезпечення» депутата Хмельницької районної ради чи то від Народного фронту, чи то від БПП О. Прокопова (він же голова федерації легкої атлетики Хмельницької області), який призначає на розчищені вакансії в «Укрспортзабезпеченні» членів «команди». Коло замкнулося. Програма самозбереження і самовідтворення запущена. Все буде гоцул. Все буде корупція.

Думаю, що подібна модель самозбереження корупціонерів реалізовуватиметься й в інших міністерствах за допомогою інституту держсекретарів, що передбачає підпорядкованість їм державних установ, підприємств та організацій відповідних галузей. Тому закликаю осіб, які матимуть повноваження у новому форматі виконавчої влади вжити рішучих превентивних заходів для недопущення такої консервації і самозбереження корупціонерів, зокрема й зі зграйки Жданова-Гоцула.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх