EN|RU|UK
Блоги Тарас Сириця
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  1092  4

Народні депутати, спорт високих досягнень і «спортивний туризм»

Останніми днями різні радники й заступники міністра Мінмолодьспорту Жданова розповідають, що Жан Беленюк (чемпіон світу з боротьби) і Ольга Саладуха (чемпіонка світу в потрійному стрибку) після отримання депутатського мандату втратять державну підтримку при підготовці до Олімпіади 2020 року і повинні будуть їздити на збори і змагання за власний кошт. Буквально: «з отриманням депутатського мандата Беленюк і Саладуха зможуть тільки за свій рахунок готуватися до змагань і приймати в них участь. До цього моменту їм доведеться офіційно відмовитися від фінансової підтримки Мінмолодьспорту, яке зазвичай покриває витрати на переліт, проживання та харчування спортсменів за участю в міжнародних турнірах».

Слід зазначити, що радники і заступники міністра несуть повну маячню. Мабуть їх дуже «давить жаба», що їх таких достойників ніхто «не взяв» у народні депутати.  Або ж радники та заступники протягом п'яти років роботи в міністерстві не розібралися, що до складу делегації збірної на змагання чи до складу команди на навчально-тренувальний збір включаються члени національної збірної команди, які не обов'язково є членами штатної збірної (тобто спортсмени на зарплаті у держави). Чергове підтвердження високого рівня радників і тих, кому вони радять.

А ще перший заступник міністра Є.Гоцул вигадує якісь неймовірні цифри, що ніби то йдуть з державного бюджету на підготовку Беленюка, а саме 20-30 мільйонів гривень на рік. Від чиновника такого рівня така інформація – це свідома дезінформація громадян. Або ж профільний заступник взагалі не орієнтується у справі, якою ніби то займається. Оскільки, для підготовки на рік, вся національна збірна команда з греко-римської боротьби включно з Беленюком, отримує значно менше.

 Так, дійсно Беленюк і Саладуха не зможуть, як народні депутати, перебувати у штатній збірній і отримувати там зарплатню, але цілком успішно перебуватимуть у національній збірній відповідно до своїх спортивних результатів і досягнень, а отже й відряджатимуться Мінмолодьспортом на спортивні заходи за державний кошт. Це передбачає «Положення про національні збірні команди з видів спорту, визнаних в Україні», затверджене Наказом Мінмолодьспорту №3027 від 21.08.2015.

Якщо міністерство відправляє у складі офіційних спортивних делегацій на спортивні заходи за кошти Мінмолодьспорту (тобто за наші з вами бюджетні кошти) міністра його заступників, його радників – тобто усю свиту «спортивних туристів», які жодного стосунку не мають до безпосередньої підготовки спортсменів, то чому ж найуспішніші спортсмени, які прославляють державу, повинні літати, жити, харчуватися і готуватися до змагань за свій власний рахунок? Мабуть щоб міністрам, їх заступникам і радникам жилося краще і веселіше. 

Ось декілька образків туристичної вибагливості цих «фахівців»:Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх