EN|RU|UK
Блоги Павло Мороз
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  607  3

8 ключових дій,на які чекає вся країна

Не встигли закінчитись вибори, як Європейська Бізнес Асоціація та бізнес висунули свої вимоги до новообраних депутатів. ЄБА разом з підприємцями вже мають чіткий план дій та вже знають, регулювання яких напрямків створить необхідні та комфортні умови для роботи бізнесу і, звісно, поліпшить інвестиційний клімат в Україні.

Всього ЄБА виокремили 8 ключових напрямків, які вже сьогодні потребують вольових дій від Ради. Що це за вимоги та чи здатна нова Рада виконати їх оперативно? Про це сьогодні і поговоримо!

Ось ці вісім пріоритетних напрямків: детінізація економіки, продовження гармонізації законодавства України з нормами Євросоюзу, податкове регулювання, митниця, інфраструктура, нові технології, людські та природні ресурси.

Думаєте, що нічого нового? Ви праві! Насправді, ці питання з року в рік лишаються проблемними для бізнесу. Але, на жаль, для їх вирішення недостатньо прийняти один законопроект або ухвалити якусь постанову. Це системна робота не одного органу, а співпраця, яка вимагає взаємодії та реального бажання. Сподіваюсь, що новообрані депутати це теж розуміють.

Що ж конкретно необхідно? У боротьбі з тіньовою економікою не обійтись насамперед без тотальної фіскалізації, впровадження новітніх технологій РРО та захисту прав інтелектуальної власності. Також із реальних кроків – підвищення відповідальності за невидачу фіскальних чеків, популяризація серед підприємців різних рівнів безготівкових розрахунків (це, до речі, ще й екофрендлі), діджиталізацію процесів комунікації між бізнесом і владою, про яку говорять вже не один рік, та створення цивілізованого ринку електронної комерції.

Наступна, здавалось би, найпростіша у своїй реалізації сфера – гармонізація законодавства України з нормами ЄС. Тут, насправді, на рівні документів – нічого важкого: слід проаналізувати законодавство ЄС у цій сфері, інкорпорувати необхідне у наше національне законодавство і все! Але не все так просто, бо деякі умови, які передбаченні у законодавстві ЄС, просто не можуть реалізуватись так швидко. Причини? Відсутність органів або певних повноважень у них. Наприклад, в асоціації рекомендують врегулювати питання ринкового нагляду, запровадити європейський спосіб поводження з відходами. Але ж в нас просто немає відповідної інфраструктури та заводів, аби реалізувати це!

До речі, про інфраструктуру. Асоціація пропонує для залучення приватних інвестицій у сферу логістики ввести одну з найпоширеніших форм державно-приватного партнерства у світі – концесію, одночасно створивши Комісію з питань регулювання транспорту. Наскільки це буде реально та як швидко таке можна буде реалізувати, лишається тільки здогадуватись.

Наступна сфера – митниця. Багато з вас дивились серіал. Але внутрішня кухня і досі лишається незмінною. ЄБА і я разом з ними щиро сподіваємось, що скоро ми реально побачимо прискорення проходження митного оформлення вантажів. Також хочеться вірити, що невдовзі розпочнеться функціонування раніше обіцяного інституту уповноваженого економічного оператора та буде впроваджено нову комп'ютеризовану систему транзиту, про яку я писав тут.

Далі – податківці, від яких асоціація очікує зниження фіскального тиску та скасування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної, штрафів за самостійне уточнення звітів при контрольованих операціях. Однак при цьому бізнес очікує «старих» ПДВ, які були сформовані до 1 січня 2016 року.

Ну і, звісно, для бізнесу, як і для асоціації, важливо, аби українські підприємства і самі підприємці мали доступ до новітніх технологій. Почати треба з малого – аграріїв. Їм слід надати доступ до найсучасніших технологій захисту врожаю, а також скасувати деякі обмеження щодо клінічних випробувань. Далі, звичайно, впроваджувати технології в усі сфери, адже кожна галузь в Україні, на жаль, на декілька кроків позаду від передових технологій європейських країн.

Ну і останнє, але не менш важливе – природні та людські ресурси. Всім нам відомо, що відбувається у великих промислових містах, і ми не можемо цього ігнорувати. Ну і, звісно, ще один вичерпний ресурс – ліс та деревина. Тут асоціація пропонує запровадити національну лісову політику, а також розробити новий кодекс про надра та запустити цивілізовану систему ринкових відносин із земельними ресурсами. Як це сприйметься у Раді і суспільстві – це вже інше питання.

Ну і, певна річ – люди. ЄБА пропонує більш сучасний трудовий кодекс, а також врегулювати питання працевлаштування іноземців. Звісно, не слід забувати про тих фахівців, які виїхали з країни, держава мусить створити такі умови, щоб вони повернулись додому! 

Планів багато, а роботи ще більше. Чи здійсняться всі плани, запропоновані асоціацією, скоро побачимо. Тож на зв’язку! Буду тримати вас в курсі!


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх