EN|RU|UK
Блоги Павло Мороз
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  264  0

Перевірка потенційного житла. Що? Де? Як?

Питання незаконних новобудов лишається актуальним протягом останніх п’яти, якщо не десяти, років. І кожного разу перед тим, як обрати нерухомість для інвестування чи купівлі, у будь-якого покупця є купа питань.

У попередньому блозі я розповів про ресурс, який допомагає визначитись та перевірити вже обрану новобудову. Але у читачів з’явилось цілком логічне запитання: «Тепер що, постійно необхідно перевіряти будь-яку нерухомість, якою зацікавишся?»

І так, і ні. Якщо перевіряти кожну (а їх – сотні), то можна витратити дуже багато грошей і часу, хоча насправді первинний аналіз та перевірку можна провести самостійно. І сьогодні я хочу розповісти вам про нюанси таких перевірок й про те, як самостійно з відкритих джерел перевірити новобудову. Тож поїхали!

Перше, що ви можете зробити самостійно – перевірити юридичних осіб, які є забудовниками або компанію девелопера, проектувальників, підрядників та замовників. Все це можуть бути різні компанії, а може бути і одна. Варто перевірити їх усіх, аби потім не виникло проблем. Все це можна зробити на сайті Міністерства юстиції, я залишу вам посилання. Там можна знайти не тільки ЄДРПОУ юридичних осіб, а і їхні контактні дані, телефони та навіть адреси.

Другий крок – перевірка дозвільних документів на будівельні роботи. Знайти необхідну ліцензію чи дозвільний документ можна на сайті ДАБІ за посиланням – https://dabi.gov.ua. Там достатньо ввести назву компанії або ЄДРПОУ та знайти необхідний перелік ліцензій. До речі, тепер ліцензії видаються безстроково, тож перевіряти дати непотрібно.

Але все не так просто у розділі щодо реєстру дозвільних документів, бо окрім назви компанії та її ЄДРПОУ, вам необхідно знати дату видачі документу, ким, коли та за якою адресою його видають. Але часто новобудови ще не мають поштових адрес, ну і дати на дозвіл скоріш за все ви можете не знати, тож в цьому реєстрі ви просто переконуєтесь у наявності ліцензії і все. Далі треба звертатись до юриста.

Наступний крок – кадастровий номер. Його можна перевірити на сайті публічної кадастрової карти України, ось вона - https://map.land.gov.ua/kadastrova-karta. Там обираєте регіон, область та місто або просто шукаєте за кадастровим номером. Так можна знайти інформацію про цільове призначення та про право власності на цю ділянку.

За допомогою ЕЦП ви також можете зробити витяг та перевірити стан цієї ділянки: чи в оренді вона, хто орендар, на скільки років вона в оренді та на яких умовах. Це дуже важлива інформація, яку треба обов’язково перевіряти перш ніж підписувати договір з забудовником.

Але не менш важливо перевірити, чи все «чисто» у забудовника в єдиному реєстрі судових рішень. Важливо знати стан та наявність судових справ у компанії, якого роду позови, щодо яких питань, хто позивач, ну і, звісно, розуміти, як наявність тих чи інших справ зможе повпливати на вас та вашу інвестицію.

І, звичайно, перевірити компанію на сайті ДПС (податкової служби), адже важливо знати, чи не є компанія боржником, чи сплачує вона податки. Бо якщо у компанії є суттєві податкові проблеми, то почуття надійності вона точно не викликає!

Варто перевірити вашу компанію в Реєстрі боржників від Мін’юста. За цим реєстром можна дізнатися, чи є у компанії борги перед своїми контрагентами та партнерами. Це дасть вам гарантію їхньої надійності, а також впевненість у тому, що будівництво не буде припинено через борги.

Природньо, є ще десятки реєстрів та сервісів, які б допомогли вам перевірити обрану новобудову, але якщо ви вже провели поверхневий аналіз, то знаєте, кому можна довіряти, а кому ні. Тому звертайтесь до професіоналів, які знають, що та як треба перевірити глибше.

Ну і, звісно, будьте обачні та уважні! Вдалих інвестицій!


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх