EN|RU|UK
Блоги Ольга Йосипчук
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  262  4

Візит прем'єр міністра ОАЄ його високості Шейха Мохамеда Ібн Рашида Аль Мактума. Перспективи для України.

 Отже з 21 по 24 липня з візитом в Україну прибув Прем`єр Міністр ОАЄ. Один з мудрійших правителів сучасного світу, який з 2006 року править Еміратом Дубай його  високість Мохамед Ібн Рашида Аль Мактум., який і зробив  за цей відносно малий час дуже багато для ОАЄ.  Дубай надсучасний смарт-мегаполіс, який за рівнем життя обігнав майже усі передові столиці світу і навіть Сингапур. Дубай обігнав Сингапур і за інвестиціями і займає перше місце в світі станом на 2018 рік, а також готується приймати EXPО 2020 з орієнтовним б'юджетом понад 5 мільярдів доларів, та прийняти 25 мільйонів гостей з цілого світу за півроку, які відвідають всесвітню виставку.

 Наразі інформації про мету візиту в ЗМІ немає, адже ні офіційної зустрічі, ані спілкування зі ЗМІ делегація ОАЄ, не проводила. Лише відомо, що значна частина міста може бути перекрита у зв'язку з цим візитом. На мою думку цей візит пов'язаний з серією зустрічей, які на минулому тижні проводив Президент України Володимир Зеленський з найвпливовішими інвесторами світу. Нагадаю, що перші цеглинки у співпраці з ОАЄ у трьох напрямках : оборона, енергетика і сільське господарство, а також ряд проектів які мають допомогти інвесторам з ОАЄ зайти в Україну і полегшити роботу у банківському секторі заклав ще Порошенко у 2015 році, коли відвідував ОАЄ. Не виключено, що це робоча зустріч -відповідь, на якій обговорять ряд інвестиційних проектів у цих напрямках, а також можливо проекти експорту наших сільгосп-продуктів в ОАЄ. Для нас на 2020 -це величезний ринок збуту FMCG, по під час EXPO,бо  Емірати будуть потребувати збільшення експорту в 2-3 рази. 

 Я дуже радію, що нарешті плідний діалог з державами близького сходу почався,можливо хтось прочитав нашу програму розвитку України. Бо  про необхідність таких діалогів я часто писала і висвітлювала в своєму блозі, а також про усі економічні і геополітичні плюси для нас. Вірю в те, що з кожним днем кількість делегацій з інвестиційними пакетами з Катару, Саудівської Аравії та інших держав Близького сходу буде зростати і таким чином ми не тільки зміцниме економіку, але й заберемо частину інвестицій у Росії, яка давно з ними товаришує дуже тісно.

 Від себе хочу додати, що Україні окрім інвестиційних проектів у цих перемовинах потрібно просити у Шейха Мохамеда наступної допомоги:

 По-перше, консультації і обмін досвідом в державному управлінні і створенні і повному переході на онлайн-системи управління, повна автоматизація усіх бюрократичних процесів у запуску бізнесу і супроводі інвесторів, а також готовність нами ввести нульові податки для малого і середнього бізнесу і певних стартапів, як це зробили Дубаї. У нас НЕО Лідерів є готовий проект і дорожня карта, який може залучити у перший рік роботи значну частину інвесторів. 

По-друге, обмін досвідом між нашою Поліцією і Поліцією Дубая де рівень професійності і довіри населення до поліціантів становить 100 відсотків. Нам є чому в них повчитися, мова йде не лише про Ламборджіні, на яких їздять поліціанти, а про культуру, честність і законність їх дій.

 По -третє, проконсультуватися і отримати експерту оцінку від оргкомітету ЕXPO-2020 про готовність України прийняти EXPO-2030, а також обмінятися досвідом у проведенні такого маштабного проекту,про вигоди для нас я уже писала. 

 По-четверте, відкрити перед ОАЄ увесь потенціал України у туристичному секторі, та попросити його високість рекомендувати Україну для інвесторів у туристичному секторі, які давно заполонили Дубай, адже економіка Дубая на 85% складається саме з туристичного сектору, а не з нафти як думає більшість.

 По -п'яте, домовитися про скасування усіх дозвільних документів на відкриття бізнесу і працевлаштування українців в Дубаях, адже на разі існує досить складна процедура для наших громадян, які хочуть відкрити там бізнес, або працевлаштуватися, мова йде не про туристів, а саме про стартапи, IT-сектор і ще ряд крутих проектів з Україні, які хочуть бути представлені на ринку Дубай, та мають певні перешкоди з реєстрацією і офіційними дозвільними документами.Ми НЕО -Лідери, також  подали  документи на участь у EXPO -2020 і вірю, що в разі успішності  зможемо гідно  представити  Україну на світовій арені.   Якщо ми усі і наш уряд зможемо досягти успіху в цих питаннях, то вірогідність нашої успішності у боротьбі за те, щоб  Україна зробити потужний стрибок з третього світу в перший значно зросте.

 І нам варто взяти до уваги геніальну фразу Еміра Мохамеда Бін Рашида Аль Мактума про те, що економіка-це кінь, а політика-візочок ( повозка), і вони мають працювати саме у такій послідосності, кінь тягне повозку, а не навпаки. 

Автор: Ольга Йосипчук, політолог, фандрейзер, засновник ГО НЕО Лідери.

#neoliders #політика #Зеленський #економіка #шейх #премєрміністр #візитвукраїну #інвестиції 

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх