EN|RU|UK
Блоги Владимир Грицай
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  195  1

ПОВЕРНІТЬ НАШІ ГРОШІ!

Луганські енергетики прохають Сєвєродонецький "Азот" розрахуватись за електроенергію. Найбільший завод на підконтрольній Луганщині заборгував за електрику більше 154 млн грн. Знеструмлення хімічного гіганта призведе до екологічної катастрофи, а статус-кво загрожує прифронтовому регіону поглибленням енергоколапсу.

11 липня 2019 року Луганське енергетичне об'єднання (ЛЕО) звернулось до новопризначеного голови Луганської обласної державної адміністрації з проханням вирішити питання сплати боргу Сєвєродонецького "Азота" за спожиту електроенергію в розмірі більше 150 млн грн. Копію листа також направлено керівництву Сєвєродонецького "Азоту", яке ігнорує договірні зобов’язання та домовленості по сплаті боргів.

Нагадаємо,  Луганське енергетичне об'єднання ще у 2018 році пішло назустріч Сєвєродонецькому Азоту та під'єднало до електромережі всі живильні лінії, потрібні для початку роботи заводу. Зі свого боку Азот надав гарантії щодо 100% оплати поточного споживання.

Чому так сталося, хоча дане підприємство вже на той момент мало великі борги перед ЛЕО? Сєвєродонецький «Азот» є найбільшим промисловим підприємством підконтрольної Луганщини. Запуск його виробництва є дуже позитивним з погляду на економіку регіону. Тому, звісно, в підтримку запуску активно виступила й Луганська облдержадміністрація. Та й луганські енергетики були зовсім не проти економічного зростання на Луганщині – разом із збільшенням споживання електроенергії та підвищенням зборів коштів. Також це мало дати можливість Азоту почати погашати борги.

Але сталося зовсім не так. Хімічний гігант запрацював, але його керівництво так і не виконало домовленості.

Станом на 11 липня 2019 року борг хіміків за спожиту електроенергію складає 154 млн 278 тис грн. Ситуація катастрофічна – фактично, Сєвєродонецький «Азот» працює-«існує» за рахунок Луганського енергооб’єднання та його працівників з родинами. А наслідки відчуває вся підконтрольна Луганщина: рівень підготовки електромереж Луганщини до зими і енергосистема продовжує руйнуватись, неухильно наближаючи Катастрофу…

Тож, енергетики стоять перед дилемою – проблематично знеструмити навіть ті об’єкти заводу, які не мають екологічної броні. Як показує досвід таких знеструмлень (а він є) – власні енергомережі Азоту схильні до непередбачуваних ексцесів.  Це загрожує прифронтовому регіону страшною екологічною катастрофою.

Але й залишати ситуацію незмінною не можна. Бо саме ЛЕО ще не зовсім оговталось від дворічної фінансово-господарської кризи, і не може кредитувати споживачів.Наші співробітники вже  декілька разів пікетували підприємство з надією на те, що їх почують і борги сплатять, але жодного разу до них навіть ніхто не вийшов. Енергетики  зазначають -  їм вистачить мужності відстоювати своє до кінця.

В даній ситуації вже незрозуміло, до кого звертатись, та від кого очікувати допомоги/сплати боргів. Нам нічого не залишається, як пікетувати під стінами підприємства-боржника. Але попереджаємо, що подальший розвиток подій може призвести до виходу пікетування з-під контролю, спричинити енергетичну небезпеку в системі енергопостачання регіону, завдати прямої шкоди надійному функціонуванню ОЕС України та збитків державі.

За електроенергію треба платити. Борги треба віддавати. Домовленості треба виконувати. Крапка.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх