EN|RU|UK
Блоги Олексій Бежевець
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  137  0

Люстрація-2

Законопроект Президента щодо «очищення влади»: про що мова?

Перша і головна новела – під люстрацію потрапляють керівники органів виконавчої влади (фактично – все керівництво виконавчої влади України, включаючи правоохоронні органи), а також керівники підприємств оборонного комплексу і ряду державних підприємств, які обіймали відповідні посади з 23 лютого 2014 року до 19 травня 2019 року.

Тобто, пропонується визнати (з огляду на мету люстрації, яка без змін лишається у ст.1 Закону), що усі дії, які робилися виконавчою владою у вказаний період, були спрямовані на «підрив національної безпеки і оборони України або протиправне порушення прав і свобод людини». 

З цим неможливо погодитись. Ставити знак рівності між усіма діями посадовців за часів Януковича і за часів Порошенка - значить апріорі заперечувати (як мінімум, ставити під сумнів) значення та зміст Революції Гідності. Це значить відмітати абсолютно усі (які б подеколи суперечливі вони не були) досягнення України за цей час. А з огляду на офіційну про-українську риторику останніх років – це значить фактично заперечувати доцільність збройного опору російському агресору, доцільність розбудови армії, заперечувати поступ в підтримці української мови і т.д.

До переліку посад, щодо яких здійснюється люстрація, додатково включені Президент України, Голова ВРУ і його заступники, народні депутати України, Премєр-міністр України, а також кандидати у народні депутати України, кандидати в депутати рад усіх рівнів, кандидати на пост Президента України, голови та старости міст, сіл та селищ. Тобто, вказані посади, серед інших, не зможуть займати люстровані особи.

Люстрацію загалом пропонується поширити і на виборні посади в органах влади та місцевого самоврядування (зараз на виборні посади ці процедури не поширюються). Це усі мери, голови рад, Президент України і т.д. Проте в тому ж і суть виборних посад, що на них особи обираються голосуванням (мають представницьких мандат від народу), а не призначаються «згори». 

Фактично, усім люстрованим перекривається можливість не тільки бути призначеним на позицію в виконавчих органах влади, але й бути обраним в орган законодавчої влади чи в органи місцевого самоврядування. Повне усунення від влади! Цікаво, що навіть адвокатами їм забороняють ставати – певно, щоб не було жодних додаткових гарантій і прав, навіть професійних?

Також пропонується дозволити займати державні посади раніше люстрованим Секретарю ради нацбезпеки і оборони та його заступникам, керівникам регіональних прокуратур, органів СБУ, МВС, податкової та митної служб.  Як на мене, це явно кон’юнктура норма під певні владні персоналії часів Януковича… Так би мовити, справжнім фахівцям дорогу без огляду на сумнівне (злочинне) минуле.

Резюме: поданий законопроект - це антиукраїнська законодавча ініціатива. Очевидна, без напівтонів та застережень, радикально антиукраїнська.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх