EN|RU|UK
Блоги Тарас Сириця
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  780  0

Чемпіонка Європейських ігор, спортивний журналіст. Хто наступний?

Спортивна спільнота та й суспільство загалом продовжує залишатися під враженням від хамської поведінки голови Федерації велоспорту України, який, на разі, не лише не кається, але й намагається тиснути на всіх членів федерації, які підтримали чемпіонку останніх Європейських ігор Ганну Соловей.  

І якщо у спортсменки з велоспорту ще є можливість звернутися за примарним захистом до профільного міністерства, то, наприклад, легкоатлетам і того не світить – бо ж голова Федерації легкої атлетики України Є.Гоцул водночас і є одним з очільників міністерства. А саме першим заступником міністра. Отже з боку спортсменів і тренерів голова федерації  Гоцул непевне взагалі не очікує жодних нарікань. Саме тому мабуть вирішив взятися за спортивних журналістів.


Хочу сказати, що так званий чи то перший заступник міністра Мінмолодьспорту, чи то голова Федерації легкої атлетики України своєю цією шизофренією, яка виливається у конфлікт інтересів, навіть абсолютні позитиви переводить у абсолютну комерцію, замішану на політиці.

Проведення 6-7 липня цього року у Луцьку командного чемпіонату Європи з легкоатлетичних багатоборств (а саме репортаж Івана Вербицького щодо цього заходу розгнівив Гоцула) стало приводом для Гоцула і Жданова традиційно «підзаробити» грошенят, влаштувати політичні піар заходи за державні кошти та прислужитися й поплазувати перед впливовими людьми – мовляв, може і нас колись хтось прихистить в скрутну хвилину. А скрутна хвилина невблаганно наближається.

Нібито для забезпечення зазначеного заходу Гоцул разом із Ждановим вирішили, що необхідно здійснити закупку обладнання.  Насправді у паспорті бюджетної програми на 2019 рік закупка до цього заходу передбачена взагалі не була. Тим не менш,  Жданов видав накази про закупівлю обладнання та інвентарю на загальну суму у 13 000 000, а точніше 12 999 980 грн. з рішучим планом, що переможцем торгів має стати ТОВ «НІКОСПОРТ».

Саме це ТОВ «НІКОСПОРТ» разом зі знаменитим ТОВ «АТЛЕТИКА ВІВА» (засновником якого є Федерація легкої атлетики України, яку очолює цей самий Гоцул) стало предметом дослідження Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України щодо вчинення антиконкурентних узгоджених дій, спрямованих на спотворення результатів торгів. Адже виявилося, що вони «конкурують» між собою з однієї ІР-адреси та з однієї фізичної адреси, здійснюючи спільні дії проти інших учасників торгів, чим грубо порушується  Закон України «Про публічні закупівлі».


 Отже, традиційно під це ТОВ міністром виписувалися технічні вимоги, збиралися в міністерстві наради на яких авторитетно зазначалося, що якщо обладнання буде закуплено не у ТОВ «НІКОСПОРТ», то відбудеться зрив заходу, а це, у свою чергу, підірве імідж країни. Оцініть, які аргументи використовують ці колгоспники, коли мова йде про «підзаробити». Торгують не чим іншим, як іміджем країни. Згадаймо також минулорічну ситуацію, коли Жданов з Гоцулом залишили легкоатлетичну збірну України на чемпіонаті світу в Бірмінгемі без державної символіки на спортивному одязі. Тоді Гоцул розповідав, що так треба було для справи – щоб підписати вигідний для Гоцула контракт зі спонсором.

Але в системі Прозорро відбулися справжні торги, за результатами яких, завдяки чесній принциповій позиції працівників Управління «Укрспортзабезпечення», для Жданова з Гоцулом традиційно «щось пішло не так» і ТОВ «НІКОСПОРТ» традиційно, як і ТОВ «АТЛЕТИКА ВІВА» програло. В результаті чого, вже також традиційно, була отримана економія у 4 229 604 грн. Тобто, це кошти, які підуть знову ж таки на закупівлю додаткового обладнання для українського спорту, а не в кишені гоцулів-жданових. Разом з тим, не дивлячись на погрози зіпсувати імідж країни, чемпіонат проведений. Як стверджує перший заступник, «з абсолютним позитивом». От і вір їм.

Тому нападки Гоцула на пешокласного спортивного журналіста Івана Вербицького  - це чергова спроба недолугого чиновника з поганими намірами прикритися іміджем країни. Це заїжджений трюк оцих дволиких анусів, перепрошую, Янусів – завішувати кулісами нібито іміджу країни свої темні справи.

Завдяки таким журналістам, як Вербицький, громадськість має можливість зазирати за ті куліси і зрозуміти реальні перешкоди в розвитку вітчизняного спорту, а не просто дивитися на яскраву бутафорію, що пропонують нам чиновники.

А таких «спортивних функціонерів», як Башенко та Гоцул необхідно приводити до тями, оскільки не відомо, кому вони вирішать погрожувати завтра та чим візьмуться торгувати. 

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх