EN|RU|UK
Блоги Павло Мороз
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  1729  2

Щорічна реформа податкової: чого чекати у 2019?

ДФС розформовано, ключові посади зайнято, відповідні норми затверджено, дорожні карти прописано – реформа почалась. Що планують робити на митниці, я вже розповідав в останньому блозі, та ви, певно, і самі бачили, що відбувалось на вихідних.

А ось що стосується податкової, то щось про них мало що чутно. Тож давайте не губити з поля зору і реформу податкової служби.

Почну з того, що Кабінет міністрів минулої п’ятниці, 5 липня, схвалив План заходів щодо реалізації концептуальних напрямів реформування системи органів, що реалізують державну податкову і митну політику. Якщо коротко – прописав концепцію, як Податковій та Митній службам працювати далі.

Зокрема, одна з умов концепції – це створення територіальних органів Державної податкової служби (або ДПС) як окремих юридичних осіб. Інші ж органи ДФС будуть приєднані до обласних управлінь.

І, як повідомив сам керівник податкової, починаючи вже з цього тижня будуть створювати територіальні органи та почнуть «велике переведення» людей зі штату фіскальної служби в штат податкової. Центральний апарат Державної податкової служби (ДПС) вже перевів з фіскальної служби 150 співробітників. Найближчим часом планується переведення 30 % співробітників. Наступний етап – передача податкових функцій від ДФС до податкової. Планується, що це відбудеться до серпня.

Окрім цього, вже найближчим часом планують ліквідацію деяких підрозділів ДФС, зокрема і податкової міліції. Також Кабмін виділив декілька профільних напрямів, над якими потрібно працювати, зокрема щодо податкової:

• оптимізація організаційної та функціональної структури;
• покращення процедури адміністративного оскарження;
• управління інформаційними системами та технологіями;
• проведення реформи для забезпечення доброчесності та антикорупційних заходів;
• прозорість служби;
• стимулювання добровільної сплати податків, розвиток податкових сервісів;
• управління ризиками, податковий контроль та аудит;
• удосконалення роботи, спрямованої на погашення податкового боргу;
• протидія розмиванню податкової бази та посилення функції аналізу трансфертного ціноутворення.

Для розв'язання цих питань та напрямків ЄС виділяє майже 30 мільйонів євро за програмою EU4PFM, і ці гроші будуть спрямовані на підтримку податкових та митних реформ, а також розбудову потенціалу з управління державними фінансами, зокрема у сфері IT та HR.

Це все, звісно, добре, але гадаю, що не тільки в мене виникло питання, чому ДФС реформують знову, якщо щодня ми читали про певні поліпшення в цій сфері та бачили їх?

Насправді в розумінні Кабміну – все логічно. Вони кажуть, що податкова реформа частково покращила ситуацію з податковим навантаженням на бізнес і адмініструванням податків, однак потреба в подальших ефективних заходах щодо усунення системних недоліків, зокрема у кадрах, які займаються питанням податків, ще не досконала, тож є куди розвиватись.

Хочеться сподіватись і вірити, що так воно і буде! А поки слідкуємо за новинами. На зв’язку!

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх