EN|RU|UK
Блоги Алена Стадник-Стефурак
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  677  9

Нам потрібен військовий омбудсмен

Основі питання при реформуванні ЗСУ треба зосередити на зміцненні  почуття гідності наших армійців та захисті прав військовослужбовців.

Нам потрібен військовий омбудсмен. 

Одна проблема - як його вибирати? Очевидно, що хто б з провладних партій, інституцій, груп впливу чи самі військовослужбовці не поставив свою людину на цю посаду - вийде погано. Знов буде хтось, хто лобіюватиме чиїсь інтереси, інтереси будь-кого, а не самих військовослужбовців.

Питання в тому, що найкращу реформу можна завалити з легкістю, якщо ми знов понавибираємо покидьків. А ми ж точно понавибираємо - дивлюсь прогнози за кого хочуть голосувати люди...є там чого переживати.

У нас є Стратегічний оборонний бюлетень України до 2020 року. Його ніхто не спішить виконувати.

У цьому світі є не так багато людей, які б не хотіли підім’яти під себе цілий мільйон наших військовослужбовців, ЗСУ, МВС, СБУ, ДСНС, прокуратури усілякі.

Ніхто не спішить демілітаризувати СБУ, забрати в неї право кошмарити бізнес, ніхто не хоче насправді ніякої політичної незалежності СБУ. 

Хто хоче демократичний контроль над ЗСУ? 

Армійці не хочуть, бійці бояться, владі - невигідно, бо тоді  громадяни зможуть реформувати армію, поламати звичні корупційні, кумівські зв’язки, привнести туди менеджерські якості з бізнесу, тайменеджменту, уміння керувати людьми та розподіляти повноваження, ставити задачі, контролювати їх виконання, поважно ставитись до кожного бійця, захищати його сім’ю.

Звісно, що ми знаємо, що треба зарплати, пенсії, квартири, звання, нагороди. Але - допоки вся країна не почне поважати по-справжньому військовослужбовців, а служба не стане почесною - користі з усіх змін мало.

Я бачила як формували громраду Міністерства з питань тимчасово окупованих територій. Два роки її не хотіли формувати, аж поки активісти не здійняли галас. Зрештою пригнали 27 людей, які стайкою голосували всі рішення під час установчих зборів. Власне в громраду не змогли увійти реальні представники громадськості. 

Створення громаради при СБУ в свою чергу просто було заблоковане. Ну… це не дуже законно, це погано, це прикро, бо громадськість взагалі не уявляє, що там робить СБУ і чому під її будівлею припарковані круті тачулі. Але "маємо те, що маємо". 

Ще гірше, що люди не беруть участь у голосуваннях навіть там, де можуть. Тому обирати військового омбудсмена відкритим голосуванням нормальних людей - варіант, але не панацея. Люди можуть просто проігнорують голосування, а влада таки поставить когось свого. 

Плани в нас великі. Реформувати людей, реформувати ЗСУ, реформувати країну. Але треба, щоб люди включалися в ці процеси.  Голосували за своїх представників, нормальних - тих, кого вони самі профінансували та висунули у владу. 

Ми вже почали з себе. Приєднуйтесь до нас.

Іду по 213 округу - Київ Троєщина Дім до Верховної Ради. Парламент буде відстоювати інтереси громадян, яких захищає українська армія, та інтереси української армії, яку повинні захищати громадяни. 


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх