EN|RU|UK
Блоги Тетяна Попова
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  115  0

Чого очікувати від нових партій відносно свободи слова та в інформполітиці?

Прогнози - річ в нашій країні зі швидкими змінами не дуже точна, але спробую це зробити:

1. Думаю, що основною проблемою наступних 5 років в галузі свободи слова припинять бути цензурні законопроекти, які попередні 5 років (без особливого успіху) пробували провести депутати з умовної "групи Пашинського".

2. Критика та звинувачення журналістів. Не думаю, що вона повністю припиниться. Тим паче, що корупціонери та захищаючи їх бото-ферми нікуди швидко не зникнуть. Ну і критика сильно залежить від персоналій. Серед нових є й ті, хто будуть пробувати на критику журналістів відповідати позовами або критикою у відповідь. Нажаль. Ще ніхто не перемагав у війні з журналістами.

3. Розслідування злочинів проти журналістів. Тут проблема буде скоріше в спроможності НацПоліції розслідувати ніж в наказах з Грушевского чи Банкової. Але як мінімум МВС доведеться працювати більш відкрито та робити звіти.

4. Відчуваю, що найбільшим каменем спотикання буде спроба провести законопроект, який б дозволив відокремити інформполітику ЗМІ від впливу олігархів. Рівний доступ всіх політиків до ЗМІ особливо важливий у передвиборчий період і міг би суттєво змінити політичний ландшафт. Нагадаю, що це є нашим обов'язком в дорожній карті по Євроасоціаціі. Нажаль, розроблений мною разом з Transparency законопроект в березні 2016 залишився в МІП і так і не був ніколи ні анонсований, ні відповідно проголосований. Чи будуть обидві нові партії для цих змін "have the balls" побачимо

5. Інформаційна політика відносно окупованих територій: поки все, що я чула від спікерів "Слуги Народу" відповідає концепції, яку ми обговорювали з західними партнерами та місцевими журналістами в 2014-2015: а) зрозумілі ЗМІ на зрозумілій для аудіторіі мові, б) Інтернет платформа, в) координація з ГС та журналістами. В "Голосі" трохи інша концепція, але це зрозуміло враховуючи ядро їх аудіторіі.

6. Хто буде головою Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики? Важко сказати зараз, але більше ніж наполовину після спілкування з партіями думаю, що це буде не депутат від ОБЗЖ.

7. Чи залишиться існувати МІП після виборів? Тут мені важко відповісти. Але впевнена, що не залишиться в такому вигляді, як зараз.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх