EN|RU|UK
Блоги Володимир Лановий
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  278  3

РНС Саакашвілі. СТРАТЕГІЧНИЙ ПЛАН ПРОРИВУ УКРАЇНСЬКОЇ ЕКОНОМІКИ

                       Стратегічний план економічних реформ, з яким партія РНС М. Саакашвілі йде на вибори до Верховної Ради України, містить систематизований перелік дій нового парламенту і уряду країни на найближчі 3 роки, починаючи з першого місяця їх діяльності. План розгорнутий по 22 напрямках з графіками виконання конкретних пунктів, що дозволить забезпечити контроль їх виконання, комплексно матеріалізувати План і досягти поставлені цілі.

  Головними цілями Плану є досягнення високих темпів зростання національної економіки (через 2 роки – на більше ніж 12 % за рік з підтримкою високої динаміки у найближчі 12-15 років) та прискорення росту реальних доходів громадян до 24% і вище на рік.

  Досягти цих цілей стане можливим:

по-перше, при забезпеченні фінансової стабільності - інфляція цін не повинна бути вищою ніж  4%, процентні ставки банків треба знизити до 7-8 %, а валютний курс гривні відносно долара США укріпити до 21-22 грн./дол.;

по-друге, при досягненні  високої конкуренції на товарних ринках, що відбудеться після  демонополізаціі галузей і ринків, захоплених сьогодні державними і олігархічними  компаніями, посилення  антимонопольного регулювання, зокрема, адміністративного покарання за монополістичні змови і зловживання, активного введення альтернативних постачальників послуг на ринки так званих природніх монополій, а також надання національним регуляторам прав покарання природніх монополістів за зловживання монопольним становищем;

по-третє, при дійсному наданні свободи підприємництву (в першу чергу МСБ) в питаннях відкриття і закриття бізнесу, отримання різних дозволів, заборон та  інструкцій щодо ведення бізнесу, підконтрольності його перевіряючим органам, звітності і оподаткування, доступу підприємців до мереж, комунікацій, джерел енергії, родовищ, земельних ділянок, приміщень тощо;

по-четверте, при широкому оновленні базових технологій, що застосовуються в національному виробництві, на сучасні інформатизаційні, комп’ютерні, автоматизовані, роботизовані, нанно-,  біологічні, екологічно чисті технології.

  Найбільш суттєві зміни мають відбутися у системі прав власності на економічні активи. Перш за все, олігархічні холдинги і корпорації необхідно перетворити у підприємницькі господарські комплекси. З цією метою  монополістичні об’єднання олігархів необхідно поділити на самостійні підприємства, які будуть продані через конкурси іншим приватним компаніям; заборонитибюджетне фінансування і емісійного кредитування олігархічних корпорацій і банків; зобов’язати олігархів погасити свої податкові, бюджетні і кредитні заборгованості державі; у випадку виявлення порушень законодавства про приватизацію державних компаній відмінити відповідні акти отримання прав власності; перейти до нової фондової диверсифікованої моделі приватизації великих підприємств, за якою одна особа може придбати не більше 30 % акцій, більшість останніх буде розповсюджуватися дрібним акціонерам; необхідно також заборонити отримання олігархами прав власності на національні телевізійні канали. 

  Перед реформаторами поставлені також конкретні проміжні економічні цілі, які сприяють досягненню вказаних вище головних цілей і які треба реалізувати у перші ж місяці здійснення Плану. До таких проміжних цілей відносяться:

по-перше, зазначене вище укріплення валютного курсу гривні, що підвищить нашу платоспроможність (і держави, і підприємств, і громадян) у міжнародних розрахунках;

по-друге, отримання профіциту державного бюджету, що положить край зростанню державного боргу, інфляції, викликаної монетарними факторами, а також дасть можливість мати бюджетні доходи, які  використовуватимуться для погашення найдорожчих державних заборгованостей; ми усунемо загрозу дефолту і знизимо процентні ставки по нашим міжнародним облігаціям;

по-третє,  зниження рівня тарифів на енергетичні послуги і послуги ЖКГ до рівня, при якому субсидії отримуватимуть не більше 10 % українських громадян (відбудеться зниження тарифів за газ, що коштує 8 грн., у більше ніж 3 рази); це також різко знизить витрати бізнесу в усіх галузях, що підвищить його конкурентоспроможність та прибутковість;

по-четверте, вихід на  профіцитність сімейних бюджетів усіх українців шляхом зниження їх поточних витрат, в першу чергу на оплату послуг ЖКГ, а також внаслідок підняття рівня пенсійних та інших соціальних виплат; профіцит сімейних бюджетів стане матеріальною основою приватних інвестицій наших громадян;

по-п’яте, зменшення обсягів імпорту природнього газу, а через 3 роки - повна відмова від імпортного газу;  це сприятиме стабілізації цін в економіці і укріпленню валютного курсу нашої грошової одиниці.  

  Центральне місце у перетвореннях мають структурні зрушення у бюджетній політиці: скорочення суми субсидій населенню на оплату ЖКП завдяки зниженню тарифів - економія може досягти 50 млрд. грн., скорочення державного апарату і внутрішніх військ та витрат на їх утримання - до 45-50 млрд. грн., скасування бюджетних дотацій та інвестицій діючим державним і приватним корпораціям і банкам - біля 50 млрд. грн., зменшення витрат на обслуговування державного боргу завдяки оптимізації його структури - біля 30-40 млрд. грн. Натомість треба збільшити витрати на фінансування МСБ, фермерства, інноваційних і інфраструктурних проектів, альтернативної енергетики, розробки покладів нафти і газу в Україні, а також Пенсійного фонду ( на 90-100 млрд.грн.) та інше.   

  Нова економіка потребує адекватного оновлення системи державного управління, яка все ще міститьрудименти централізованої планової системи.  Ми пропонуємо:  перейти на нові електронні технології і регулювальні методи управління; ліквідувати застарілі підрозділи Кабінету міністрів України (приблизно 8 міністерств з 20 діючих); ліквідувати як самостійні органи влади посередницькі виконавчі структури (більше 40 адміністрацій і державних служб); скоротити чисельність  бюрократичного апарату (по центральним органам на 40-45 тис. чол.) і чисельність внутрішніх військ (з 327 тис. чол. до 150-160 тис.); запровадити реальну відкритість органів влади ЗМІ та інститутам громадянського суспільства.

  Виконання Стратегічного плану подвоїть за 3 роки рівень середньої зарплати (у доларовому вимірі) і у 4 рази – мінімальну пенсію в Україні.

  Сам Стратегічний план у розгорнутому та сконцентрованому варіанті буде викладений на сайті РНС Саакашвілі у найближчі дні.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх