EN|RU|UK
Блоги Ігор Дерев'янко
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  113  0

Провал «реформи» Авакова. Українець, вчись захищати свої права!

06.06.2019 року на сесію Миколаївської міської ради мирно прийшла активна громадськість, щоб спитати з міського Голови Сєнкевича О.Ф. за наслідки усунення «Маргаринового скандалу» та розпил сотні бюджетних мільйонів на скандальній «реконструкції» пл. Соборної. (Маргариновый скандал в Николаеве. В горисполкоме решили расторгнуть договор с поставщиком и контролировать качество по-новому); («Это уродство», - николаевцы создали петицию с требованием отменить реконструкцию Соборной площади).

Перед сесією поліція почала повальні, протизаконні «особисті огляди і огляди речей особи» всіх, хто входив у будівлю та додатково на вході в сесійну залу. Тим, хто відмовлявся від вчинення над собою беззаконня, забороняли вхід. Нажаль без скандалів не обійшлося. Було схоже на «старі, добрі» часи Януковича повернулися. Чомусь особливо прискіпливо шукали маргарин, хоча продукти харчування, аж ніяк, не входять до переліку небезпечних та заборонених предметів. Проте часто можна спостерігати, як депутати масово заходять з їжею у сесійну залу. І цього разу поліція з охоронними структурами (що тих, що тих було незвично багато) пропускали, без огляду, депутатів з об’ємними сумками, а пересічних громадян просто пресувала. Це при тому, що якраз серед депутатів є представники, які вже «попадалися» на носінні вогнепальної зброї під час сесій. Також саме серед депутатів є особи схильні до порушення закону та навіть ті, що зараз знаходяться під слідством. Закон не один для всіх???

Що вийшло у цій царині в будівлі міської ради, дивиться ВІДЕО. Активісти були праві. Не були б праві, були б затримані та на них (на мене в тому числі) було б складено протокол.:

Чому поліція наслідує «попередників»? №1 (06.06.2019 р. Перед Сесією Миколаївської міськради) ВІДЕО

Чому поліція наслідує «попередників»? №2 (06.06.2019 р. Перед Сесією Миколаївської міськради) ВІДЕО

У мера напевно вже розвинулась параноя, що його хочуть нагодувати неякісним маргарином, яким годували у школах дітей міста. Ця параноя й призвела до скандалу. По-перше мер не має права керувати поліцією, поліція винна керуватися виключно Конституцією, законами та поважати права громадян. По-друге мер та поліція не мають права обмежувати доступ містян, у їх власність - будівлю мерії та на відкриті засідання міської ради. По-третє поліція не має право влаштовувати незаконні «особистий огляд і огляд речей особи», які чітко регламентуються законодавством і забороняти громадянам, доступ у міську раду.

Українець, вчись захищати свої права! Треба володіти наступними знаннями:

«Поверхнева перевірка» – візуальний огляд особи/речей особи, яка не підозрюється у вчиненні адміністративного/кримінального правопорушення, проте існує достатньо підстав вважати, що вона має при собі річ, обіг якої заборонено чи обмежено, або становить загрозу життю чи здоров’ю такої особи або інших осіб (ст. 34 ЗУ «Про Національну поліцію»);

«Особистий огляд і огляд речей особи» – застосовується до особи, щодо якої є відомості про вчинення нею адміністративного правопорушення або затриманої за його вчинення (наприклад, огляд перед поміщенням до кімнати для затриманих і доставлених (КЗД) (ст. 264 Кодексу України про адміністративні правопорушення, далі – КУпАП).

Підставами для проведення особистого огляду і огляду речей особи можуть бути:

1) особа вчинила або вчиняє адміністративне правопорушення;

2) особа має характерні ознаки правопорушення на тілі, одязі тощо;

3) третя особа вказала, що конкретна особа вчинила правопорушення;

4) наявне орієнтування на особу, яка вчинила правопорушення.

У будь-якому випадку, перед застосуванням превентивного заходу «поліція зобов’язана повідомити особі про причини застосування до неї превентивних заходів, а також довести до її відома нормативно-правові акти, на підставі яких застосовуються такі заходи» (ч. 3 ст. 31 ЗУ «Про Національну поліцію»), тобто роз’яснити порядок проведення огляду/поверхневої перевірки, а також права особи при його здійсненні.

Дуже гарно всі ці моменти роз’яснюються у дописі на правозахисному сайті: Особистий огляд та поверхнева перевірка: експертний аналіз

Доречи. Ситуація тотожна діям поліції в міськраді ставалась в Миколаєві й трохі раніше: «Тітушки» в поліцейській формі на службі у «чорної» готівки?


Голова ГО «Комунальна самооборона» Дерев’янко Ігор


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх