EN|RU|UK
Блоги Юрий Андреев
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  103  0

Закінчуються гроші на лікування важкохворих за кордоном. Що далі?

Сьогодні зранку МОЗ порадував постом, де поділився інформацією про роботу програми "Лікування за кордоном". За перше півріччя 2019 року оплачено лікування для 272 громадян України. З державного бюджету вже витрачено 608 мільйонів гривень. Залишилося лише трохи більше 80 мільйонів гривень до кінця року. Ніби й непогано, АЛЕ:

1. У черзі на лікування за кордоном наразі перебуває 235 осіб! 
2. У пості МОЗ зазначає, що відправлення пацієнтів, які подаватимуть заяви на участь у програмі після 2 липня 2019 року, буде можливим з 2020 року. ТОБТО: якщо сьогодні до МОЗ надійдуть документи від хворого на лейкоз, який потребує трансплантації кісткового мозку через місяць, МОЗ скаже йому "чекайте до наступного року"!!!
3. З того ж посту нам стає відомо, що у 2019 році найбільше людей були направлені за кордон на трансплантацію кісткового мозку — 106 осіб. На трансплантацію нирок — 102 особи.

І це у той час, як ще в 2018 році Супрун обіцяла, що нирки будуть пересаджувати в Україні, що не потрібно буде їхати за кордон!

І це у той час, як вартість одного боксу для проведення трансплантації кісткового мозку становить близько 2-2,5 мільйони гривень, а вартість однієї операції за кордоном - 3 мільйони гривень! Тобто із бюджету держава витратила щонайменше 318 мільйонів гривень на 106 пацієнтів. А це - 120 боксів для трансплантації кісткового мозку в Україні! 120 боксів - це ТИСЯЧІ врятованих життів щороку, замість 💯!!!!!!

Виходить, що МОЗ так радіє власній недолугості? Адже програм лікування за кордоном мала би бути тимчасовою, поки в Україні не налагодиться система трансплантації. Національний рух "За трансплантацію" вже третій рік намагається донести до свідомості чиновників, що ми маємо будувати свою систему, розвивати свою медицину. Бо зараз ми рятуємо лише пару відсотків тих, хто потребує допомоги. Бо більшість важкохворих українців не отримують свого шансу на життя.

То чому радіє МОЗ? Чим гордитися? Радіють власній безпорадності? 
А що ж тепер робити тим українцям, які від сьогодні принесуть до МОЗ заяви із проханням допомогти???


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх