EN|RU|UK
Блоги Олександр Подвишенний
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  87  0

Становлення авторитету влади в України

Ключовою проблемою для українців сьогодні є екзистенціальний страх перед завтрашнім днем та відсутність комфортного почуття безпеки, яке мала гарантувати Держава.

Попередні уряди та представники правлячих еліт використовували владу для захисту власних бізнес-інтересів та збагачення "своїх", тоді як український народ був для них чужим. Відповідне ставлення склалося й у людей, коли владу сприймають як ворожу, чужу та злочинну.

На сьогодні треба дати відповідь на три основних питання:

-як повернутися українцям віру в себе, у власні сили?
-як повернути українцям довіру до тих, хто поруч?
-як повернути українцям ДОВІРУ ДО ВЛАДИ?

Відповіддю на цю дилему є формування нової системи, де всі елементи (громадяни), пов'язані інституційними зв'язками, що ґрунтуються на єдиних цінностях. На сьогоднішній день єдиною такою системою цінностей є ідеологія.

В умовах демократії можливий плюралізм ідеологій, які в силу різних суспільно-політичних подій (як зовнішніх, так і внутрішніх) будуть домінувати. Ті партії, що пройшли, муситимуть на основі консенсусу укладати коаліцію, схиляючись в сторону найбільшої фракції, адже згідно з волевиявленням народу та має найбільшу довіру та популярність.

З 1991 року в українському Парламенті не було жодної панівної партії, яка б сповідувала україноцентричні софійні цінності (за о. Андрієм Зелінським), іншими словами після комуністів не було жодної партії, яка мала ідеологічний субстрат. На прикладі США чи Англії бачимо, як стабільність, відчуття безпеки та політична культура у громадян формується здоровою конкуренцією кількох ідеологічних партій, члени якої отримують ці ідеї від батьків. Це є дуже важливим фактором, адже таким чином політик і система для виборця є прогнозованим та стабільним: якщо сьогодні при владі ліберали, то завтра буде консерватор, а їх ми також знаємо. В цьому сенсі інший не є чужим.

Для того, щоб перезавантажити політичну систему в Україні необхідно максимально завести до Верховної Ради сили, які послідовно реалізовують свою програму та є носіями сталої системи цінностей, яка близька більшій частині населення. Таким чином, буде відновлено довіру населення до влади, яке сприйматиме її як свою, відповідно зробить її легітимною.

Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх