EN|RU|UK
Блоги Тарас Сириця
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  513  2

Неадекватний стимул (Башенко) – неадекватна реакція (Жданов)

Сьогодні спортивна громадськість бурхливо обговорювала неадекватну поведінку голови федерації велоспорту України і за сумісництвом крупного столичного забудовника Олександра Башенка. Хто не в курсі справи, то не завадить просто переглянути новину за посиланням: https://m.censor.net.ua/news/3135164/zapomni_printsessa_budesh_vonyat_progonim_i_ne_vspomnim_kak_zvali_glava_federatsii_velosporta_ukrainy?fbclid=IwAR12DXGI7EzB9TMdz8X2l09hvwsjtYspkL0A5jvIE6jvtN0DIrBdWJ1FQkU.

Отже Башенко публічно обіцяв чемпіонці цьогорічних Європейських ігор, замість заохочень, те, що вона «… будет исключена из состава сборной страны вместе с ее тренером». І це лише тому, що Башенко намагався приплести до її перемоги людей, які до цієї перемоги були не причетні. Є така традиція у деяких керівників спортивних федерацій і очільників Мінмолодьспорту не лише приплітати до перемог непричетних, а ще й під цим приводом їм виплачувати чималі кошти. А спортсменка (шана їй за сміливість) з цим не погодилася.  

Таким чином Башенко вважає, що спортсменка, на честь якої підіймається український прапор, досягнення якої є набутком для усієї країни, має перебувати у його волі і він буде вирішувати, чи продовжить вона звеличувати країну, чи взагалі припинить виступи. Я вже не кажу про те, що змушена буде захищати честь іншої країни. Башенко хоче у всіх нас забрати майбутні перемоги нашої держави в особі Ганни Соловей. Він вирішив, що має одноосібне право знищити наше національне надбання. Це означає, що це вже справа не федерації велосипедного спорту – це справа кожного з нас, а Башенко виходить – підпадає під кваліфікацію ворога країни.  

Якою ж була перша реакція міністра молоді і спорту Жданова на подібні висловлювання? Він у дописі на сторінці у Фейсбук скромно зазначив: «Міністерство молоді та спорту на її стороні. Ми завжди підставимо Ганні плече і будемо відстоювати її права, як спортсменки і члена збірної команди України». До речі, про тренера забув (свідомо, чи, як завжди, професіоналізм підвів) згадати – а Башенко ж і тренеру погрожував.

А окрім цього жодного слова по суті. А саме, що до складу національної та штатної національної збірної спортсменку включає Міністерство, а не Башенко,  контракт зі спортсменкою підписує також Жданов, а не Башенко. Виходить, що міністр, який у даному випадку має всі повноваження гарантувати права спортсменки, обіцяє лише їх відстоювати. Невже перед Башенком?

І лише під кінець дня Жданов спромігся усвідомити і повідомити, що контракт підписує Міністерство і Башенко розірвати своїм рішенням його не може.

Це славнозвісна некомпетентність Жданова і його поплічників, чи може існують якісь інші причини притуплених реакцій міністра?

Як так сталося, що Башенко дозволяє собі таку поведінку? А сталося це так: Мінмолодьспорту в особі міністра Жданова просто не перший рік потурає забаганкам Башенка і не тільки його. Міністерство в особі міністра, насправді захищає інтереси деяких голів федерацій з видів спорту (далеко не зі спортивних переконань), а не спортсменів та тренерів. Найперший серед захищених – голова федерації легкої атлетики України Є. Гоцул. Він захищає, у тому числі, і сам себе, оскільки за сумісництвом він ще й перший заступник Міністра Жданова. Отже Жданов знаходить собі моральну і фінансову підтримку серед голів деяких федерацій за рахунок інтересів спортсменів та тренерів, за рахунок інтересів держави і наших з вами спільних надбань.  

Це не перша історія з Башенком і не перша невиразна, бліда реакція міністра Жданова. Приблизно 2 роки тому, креатура Башенка – державний тренер з велосипедного спорту О. Ярошенко, був спійманий на спробі привласнення бюджетних коштів через підприємницьку структуру, яка, як подейкують, належала саме Башенку. Я, будучи очільником Управління «Укрспортзабезпечення», звернувся до Жданова з пропозицією розірвати контракт з Ярошенком. Міністр відреагував своєрідно – контракт не розірвав і доклав усіх зусиль щоб Ярошенко «допрацював» до завершення контракту. Більше того, після закінчення чинного контракту, були намагання протягнути новий контракт. Але не вийшло.

І якщо Жданова вже не буде через два місяці, то Башенко залишається. І залишатиметься доти, доки функціонери федерації не припинять більше дбати про свої теплі місця, ніж про розвиток виду спорту. Або ж громадський тиск не змусить його піти. Порядній людині загалом важко збагнути, як після такої неадекватної поведінки, цю персону можна сприймати як лідера чи керівника. Як на мене, вся громада, не лише спортивна, повинна вимагати від Башенка, щоб він залишив посаду голови федерації велоспорту України. 


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх