EN|RU|UK
Блоги Павло Мороз
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  1541  0

9 змін, про які ви могли не знати

Літо триває і липень приніс з собою зміни. Сьогодні коротко про те, що саме змінилось в країні відучора та які нововведення набрали чинності.

По-перше, зріс прожитковий мінімум на 86 гривень. Також підняли мінімум для дітей:

- у віці до 6 років - на 73 гривні й становить 1699 гривень;

- для дітей від 6 до 18 років – на 91 гривню і становить 2118 гривень;

- для осіб, які втратили працездатність, – на 67 гривень і становить 1564 гривні.

Відповідно, аліменти тепер:

· для дітей до 6 років – не менше 849,50 грн на місяць;

· для дітей від 6 до 18 років – не менше 1059 грн на місяць.

Окрім цього, підвищили рівень пенсійних виплат. Це стосується жінок, які відпрацювали понад 30 років, і чоловіків, чий трудовий стаж перевищує 35 років.

Але підвищили не тільки суми виплат, а і цінники на деякі послуги та сервіси. Зокрема, вартість біометричних документів підвищено до 30%. Так, оформлення паспорта громадянина України (ID-картки) тепер обійдеться в 345 грн (за 20 днів) або 471 грн (за 10 днів). Однак тим, хто отримує паспорт вперше в житті, картки, як і раніше, видаватимуть безкоштовно.

Також подорожчали кілька видів адміністративних послуг, пов’язаних з з міграцією та виїздом за кордон. Так, вартість оформлення закордонного паспорта – 682 грн (20 днів) або 1034 грн (до 7 днів). Крім того, підвищили вартість оформлення інших документів, які фіксують перебування іноземців та осіб без громадянства в Україні: посвідка біженця, проїзний документ біженця тощо. Повний перелік розцінок можна подивитися тут.

Але підвищили цінники не тільки на послуги, пов’язані з міграцією чи виїздом за кордон. Також відучора держава задля «боротьби» з «сірим» імпортом товарів в Україну змінила правила ввезення посилок із-за кордону. Якщо раніше товари вартістю до 150 євро не обкладалися податком, то тепер одержувачу доведеться заплатити ПДВ за посилку дорожче 100 євро.

Окрім цього, влада зайнялась питанням парковок та стоянок. Відтепер в Україні вводиться обов’язкова вимога: щонайменше 5 % місць на парковках, які будуються або реконструюються, повинні бути облаштовані зарядками для електрокарів.

До речі, що стосується електроенергії. Всі ж пам’ятають, що на липень 2019 року в Україні було заплановано запуск нової моделі оптового ринку електроенергії? Принаймні саме ця дата визначена законом про ринок електроенергії, який було прийнято в квітні 2017 року.

Суть нововведення у тому, що зміниться схема постачання електроенергії від електростанцій до споживачів та принцип розрахунків за неї.

Передбачається, що після запуску нового ринку в Україні зникнуть майже всі тарифи, які формуються регулятором. А замість ДП «Енергоринок» з’явиться оптовий ринок з декількома гравцями і новими продуктами, ціни на які повинні формуватися на ринкових умовах.

Але ще незрозуміло, чи з’явиться новий ринок саме в липні 2019, чи його відтермінують на рік. 

А, ну, і не менш важливе нововведення – з липня ставки акцизного податку на тютюнові вироби збільшились на 9 %. Це передбачено змінами до Податкового кодексу, які Рада внесла перед прийняттям державного бюджету на цей рік.

Які ще цікаві зміни на нас чекають у майбутньому? 


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх