EN|RU|UK
Блоги Ольга Йосипчук
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  116  0

Чи потрібно змінювати достименно Конституцію України і чи допоможе це нам?

Сьогодні ми відзначаємо День Конституції України! Пезперечно це одне з найважливіших свят в нашій державі, бо саме Конституція робить нас з вами цівілізованою Європейською державою.

Наразі  багато маніпуляцій і суперечок точаться навколо того, що і як потрібно нам змінювати  в Конституції. Більшість популістів- політиків стверджують, що зміни позитивно вплинуть на наше життя і ми нарешті заживемо, та хіба це так ? Гадаю, що ні ! Хочу нагадати, що  Великобританія немає Конституції, та це не заважає їй бути надпотужною державою у світі, а США з 1787 року внесли  всього 27 поправок (перші 10 були внесені в 1791 році, а остання - в 1992 р.) і це знову доводить те, що поправки і перепис  Конституції нічого не дасть, якщо не створити умови, які будуть забеспечувати виконання усіх законів усіма громадянами однаково. Проте, на мою думку, нам все ж таки  варто внести деякі  поправки, які мають  допомогти нам.

Я певна, що нам варто вносити  поправки до неї за прикладом Ісландії, де писали її самі громадяни, які були вибрані випадково системою онлайн і щотижня всі бажаючі громадяни активно  обговорювали нові статті і вносили свої  пропозиції .Так, нас значно більше ніж Ісландців, проте, варто розуміти, що свідомий прошарок суспільства, якому не байдуже в Україні значно меньший  на відміну від європейський  громадян. Також, варто нам прописати і права навколишнього середовища, за прикладом Еквадору, де природа, як і люди має право на життя і своєчасне  відновлення, захист і відповідальність чиновників за цілу екосистему. Ще варто додати і покарання за вбивство тисяч річок, тварин  і нищівну вирубку лісів, видобуток бурштину, та отруєння чорноземів, аналогів які в світі не мають.

Також варто прописати в Конституції  найвищу міру покарання( довічні терміни, без права на помилування) за злочини  проти громадян  України зокрема: про незаконне збагачення, розкрадання державних ресурсів і  педофілію. Також варто  прописати там і те, що Народним Депутатом можна бути не більше двох термінів і то, за умови, що перший термін був дуже продуктивним з видимими вимірюваними результатами, та народний обранець не пропускав засідання більше 10 разів за усю каденцію, не кнопкодавив і виконав усі передвиборчі обіцянки.

Стосовно правової частини до Конституції потрібно  внести зміни, які будуть посилатися на  сукупність нормативно-правових актів, кращих судових прецедентів зібраних у різний час, як у Великобританії.

Стосовно прав і обов`язків громадян, то також варто прописати, обов`язкову  вищу, або середню-спеціальну освіту, та закінчення школи для усіх громадян, бо ситуація в селах жахає, та  знання державної мови і  персональну відповідальність за флору і фауну. Без виховання нової свідомої  генерації українців, нам нічого доброго не світить і тут  нам треба взяти приклад з Ататюрка, бо якщо з самого дитинства не привити любов до рідної землі, мови і культури, де відчуття патріотизму і гордості за власну націю, то виростити нове покоління Українців у нас  просто не вийде ! Слава Україні! 

Автор: Ольга Йосипчук, політолог, фандрейзер, засновник ГО НЕО Лідери.

#конституція #деньконституціїукраїни #neoliders #політика.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх