EN|RU|UK
Блоги Павло Мороз
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  414  2

Гроші дітям, справедливість батькам та інші сервіси для громадян

Попередні блоги про сервіси та послуги для бізнесу, судячи з відгуків, були для вас корисними. Але питання про послуги від держави для громадян хвилюють та цікавлять вас не менше. Тож, я вирішив коротко розповідати вам і про ключові сервіси для громадян. 

Зокрема, сьогодні хотів би поговорити на тему аліментів. Чому саме це питання? По-перше, це одна з найбільших проблем в українських сім’ях, і в кожній ситуації є свої нюанси, але Проте сьогодні українське законодавство і влада намагається підлаштуватись під проблеми кожного, і не залишитися байдужими.

По-друге, це питання, з якими стикається кожна 3-4 родина в Україні, однак  отримати якісну коротку консультацію багато не мають змоги. Тож впевнений, що ця інформація буде важливою для вас, або ваших знайомих. Тому поширюйте та розповідайте!

Для початку -– трохи  статистики, аби ви розуміли масштаби зробленої роботи: 

1. було стягнуто 7,4 мільярди гривень аліментів на користь майже 1 мільйона дітей;

2. щодо 128 тисяч боржників застосовано певні заборони (виїжджати за кордон, керувати авто, користуватися зброєю, полювати);

3. складено 43 тисяч протоколів про накладення на боржника суспільно корисних робіт;

4. 14,8 тисяч осіб оголошено у розшук;

5.  тисячі боржників влаштовано на роботу.

Що для цього було зроблено? 

Насамперед підписано та прийнято закон, мета якого гарантувати нормальне фінансове забезпечення та матеріальну підтримку для тих дітей, чиї батьки не дійшли згоди щодо їх   утримання, та це питання вирішується у судовому порядку.

Що стосується боржників із виплати аліментів, які ні копійки не сплачували протягом хоча б трьох місяців, то на їх майно і кошти автоматично накладається арешт. 

Також боржнику не можна перереєструвати або зняти з обліку авто, адже усі відомості перевіряються та контролюються обліками МВС, і внести зміни в реєстр неможливо. Що стосується відкриття чи закриття рахунків у фінансовій установі, то про будь-які спроби звернутись до банку одразу повідомляється державним та приватним виконавцям.

Для тих, кому байдуже на арешт майна і на своїх дітей, за умов, що вони не сплачували аліменти понад 3 місяці на утримання дитини, яка має інвалідність чи хворіє на тяжкі хвороби, передбачено виконання громадських робіт на строк від 120 до 240 годин, або адміністративний арешт строком до 10 діб, а у  разі злісного ухилення передбачено – позбавлення волі на строк до 2-х років.

Але і це не головне. Найважливішою зміною стало самостійне вирішення питання про тимчасовий виїзд дитини за межі України   на строк до 1 місяця тим з батьків, з ким проживає дитина (тільки у випадку, якщо йому відомо місце проживання іншого з батьків, і він нормально та сумлінно виконує свої батьківські обов’язки). Майже за рік тисячі батьків та дітей змогли виїхати за кордон без дозволів тих, хто не займається вихованням та халатно відноситься до батьківства.

До речі, і ті, хто неналежно виконує свої обов'язки і має заборгованість понад 4 місяці, тепер не мають можливості виїзду за кордон. Бо тепер під час перетину кордону інформація щодо боргів особи ретельно перевіряється. 

Потім з’явилось ще більше ініціатив, наприклад, посилили контроль за використанням аліментів. Сформували окремі групи виконавців, робота яких сфокусована на виконанні судових рішень з віплати аліментів. Збільшили мінімальний розмір аліментів. Створили стимули для сумлінних батьків. 

І найбільш цікава ініціатива -– перевірка  тих, хто влаштований неофіційно, отримує достатню кількість коштів та ухиляється від сплати аліментів. 

Для таких боржників також знайшли підхід: підписали меморандум з Державною службою зайнятості та з Державною службою України з питань праці щодо обміну інформацією стосовно фактів порушення роботодавцями порядку оформлення трудових відносин осіб. Також він передбачає проведення відвідувань інспекторами праці підприємств на підставі повідомлень виконавців щодо фактів неоформлених трудових відносин.

Аби ви розуміли, - доходило до смішного: у боржників знаходили пароплави, Ferrari та борги розміром 2 мільйони 176 тисяч гривень, які успішно повертали або конфісковували. 

Тож, як бачите, нарешті за 28 років незалежності України діти можуть почувати себе спокійно. Звісно, попереду ще багато роботи, але якісна і надійна послуга з виплати аліментів -– це  те, чим ми сьогодні можемо пишатись! Далі – більше!
Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх