EN|RU|UK
Блоги Катерина Одарченко
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  125  0

Що таке Національна платформа? Чи як транформувати державу?

Що таке Національна платформа?

Спробую довести простою мовою, що собою являє наш всеукраїнський проект «Національна платформа» і яке він має відношеня до розробки виборчих стратегій.

Саправа в тому, що українські політики весь час «кочують» з політичної сфери у сферу державної служби. В них самих не має часу розробляти та писати виборчі стратегії. Особливо за умови, коли політики стають міністрами. Вони так зайняті на свої посадах, що будь-яке бажання розробкою виборчих стратегій в них зникає.

Але ці стратегії їм потрібні. Адже час від часу вони втрачають свої посади й тоді в них залишається шанс бути обраними в Ради усіх рівнів.

Тому саме від них, політиків-держслужбовців, до проекту «Національна платформа» надходить багато запитів на відповіді на кардинальні питання удосконаленя життя в Україні. Що робити з землею? Як зробити село багатим? Як просунути Україну в царині міжнародної торгівлі? Як залучити інвестиції?

Звичайно, що я, нехай тричі політтехнолог й партнер консалтингової компанії, не знаю відповіді на всі ці питання. Але в Україні є чимало фахівців, які знають, тобто фахівців в якійсь конкретній сфері функціонування держави, суспільства. І ці люди готові віділити свій час, надати дуже чіткі й конкретні рекомендації, як правильно облаштувати життя в нашій країні. Ось ці люди й конче потребують такого проекту як Національна платформа.

Ми якраз і збираємо пропозиції цих людей і їх самих публічно. Виходимо на медіа, з якими обговорюємо пропозиції цих людей.

От, наприклад, є в нас такий експерт-аграрій – Роман Головін. Він, не побоюся сказати, винайшов професійну схему, як зробити селянина багатшим. Його ідея агрокооперації достойна публічного обговорення. Що ми й втілили в життя.

На проекті «Національна платформа» наші менеджери складають пропозиції фахівців-професіоналів в комплексний текст. Відповідно народжується системна візія розвитку супільства і держави.

Дуже важливий прнцип нашої роботи – при розробці стратегій розвитку уникати лобіюваня егоїстичних інтересів окремих бізнес-груп. До нас може прийти, скажімо, замовник від «Метінвесту». Мовляв, нам потрібні певні рішення конкретно під Ахметова.

В такому разі ми йому скажемо: є ваш інтерес як підприємців, а є інтерес держави. То давайте домовлятися. Давайте виробимо таку стратегію, в якій інтереси держави узгоджені з вашими інтересами.

Ось ще приклад виробки конкретного рішення. Громадяни платять за комунальні послуги часто непідйомні гроші. А я кщо я хочу відключитися від мереж, якщо в мене альтернативні джерела постачаня послуг? Якщо я їх взагалі не потребую? Зараз я не можу це зробити. Але в Україні є люди, які знають, як реорганізувати ЖКХ, щоб це можна було зробити. Ці ідеї теж достойні публічного обговорення на Національній платформі.

Тобто, на Національній платформі ми обговорюємо, як зробити таку державу, щоб вона переш за все дбала про інтерсеи людей. Це в свою чергу тягне боротьбу з корупцією. А наслідком боротьби з корупцією є залучення іноземних інвестицій.

Іноземні ж інвестиції – це бещпека держави. Хто з зовні здійснить напад на державу з багатьма іноземними активами?

Ось такі комплексні рішення й акумулює проект «Національна платформа».

Це можливість будувати країну, починаючи «знизу». Не очікуючи, коли «зверху» тебе накриє велике щастя обіцянок піл час виборчих кампаній. Тобто, це проект якісної інформатизації суспільства, до якої може долчитися будь-який фахівець. А в кого недостатньо знань, але є ідеї, бажання, проект здійснює багато освітніх програм.

То ж збудуймо щасливу Україну разом!


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх