EN|RU|UK
Блоги Ігор Лапін
Редакция Цензор.НЕТ может не разделять позицию авторов. Ответственность за материалы в разделе "Блоги" несут авторы текстов.
  361  0

Шпигунські ігри чи прелюдія до зустрічі О. Лукашенко - В. Зеленський

Ще не минуло й 100 днів з моменту вступу Володимира Зеленського в посаду, але вже зараз зрозуміло, що список проблем, з якими він зіткнувся і про рішення яких звітуватиме перед народом, не перестає зростати. Це і питання енергетичної безпеки, і війна на Донбасі, і боротьба з корупцією, і питання порятунку наших громадян, що утримуються в тюрмах інших держав ...

До речі, днями останнє питання істотно актуалізувалося. І воно було актуалізоване не особисто В. Зеленським чи загалом українською стороною. Це питання порушила Білорусь вустами заступника генерального прокурора республіки О. Стука (https://www.ukrinform.ru/rubric-society/2727929-osuzdennyj-v-belarusi-ukrainskij-zurnalist-poprosil-o-pomilovanii-prokuratura.html).

Для тих, хто думає, що наші громадяни є заручниками лише російських застінків, нагадаємо, що 25 жовтня 2017 року в Мінську був затриманий кореспондент «Українського радіо» Павло Шаройко. Йому пред'явили звинувачення у шпигунстві і пізніше винесли вирок – 8 років позбавлення волі. ЗМІ писали раніше (https://belprauda.org/syurpriz-budet-delo-sharojko-mozhet-pechalno-zakonchitsya-dlya-ego-initsiatorov/) і продовжують писати зараз (https://apostrophe.ua/news/society/2019-06-26/v-smi-rasskazali-novyie-obstoyatelstva-o-figurante-dela -sharoyko --- podstavnom-litse-fsb / 166779), що затримання Шаройка було виконано на замовлення російської ФСБ руками білоруського КДБ, і що ключову роль в цій справі відіграв російський агент-підстава – білоруський журналіст Василь Семашко.

На даний момент показовим є той факт, що білоруська сторона ініціативно, відкинувши старі звинувачення й образи, на високому державному рівні заявила, що рішення про помилування Павла Шаройка перебуває на стадії розгляду і буде ухвалене при настанні певних умов.

Природно, що заступник генпрокурора Білорусі не став детально пояснювати журналістам, про які умови йдеться. Та й взагалі, цієї проблеми О. Стук торкнувся не для ЗМІ, а для українського державного керівництва. Фактично це дипломатичний крок назустріч та демонстрація незалежності рішень Мінська в сфері зовнішньої політики від волі Москви. Це сигнал про готовність розвивати українсько-білоруські відносини і почати цей розвиток з того, щоб закрити існуючі проблемні питання.

Наступний крок за Україною. А вірніше – за командою В. Зеленського, яка або вже займається підготовкою його зустрічі з президентом Білорусі О. Лукашенко, або скоро цим питанням займеться. Адже візит до Мінська команда Володимира Олександровича анонсувала давно. А Лукашенко, у властивій йому "простій" манері, заявляв, що він, хоч і не знайомий особисто з Зеленським, але відкритий до діалогу і готовий будувати з ним конструктивні відносини.

Будемо сподіватися, що політики зможуть розібратися в сигналах, що посилають держави одна одній, і що Павло Шаройко – заручник цих політичних ігор – незабаром опиниться на волі.


Комментировать
Сортировать:
в виде дерева
по дате
по имени пользователя
по рейтингу
 
 
 
 
 
 вверх